Konferencja dla trenerów. Tomasz Tułacz przedstawiał model gry, Paweł Janas zawitał do Dębicy [ZDJĘCIA]

238

Około stu pięćdziesięciu trenerów z Podkarpacia wzięło udział w konferencji w Dębicy. Głównym tematem był model gry na przykładzie Puszczy Niepołomice. Na Sali zasiedli również tak znakomici goście jak Paweł Janas i Jan Domarski.

Trenerzy mogli posłuchać głównie wykładów Tomasza Tułacza, trenera pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, a także członów jego sztabu Mariusza Łuca, Jakuba Kuli, Bartłomieja Dydo i Patryka Brytana. Warto zaznaczyć, że pochodzący z Mielca trener Tułacz pracuje w Niepołomicach od blisko ośmiu lat, co jest rzadko spotykane.

Trener podkreślał, jak ważne są takie elementy, jak dobra współpraca wszystkich osób w sztabie, ale też mental, przygotowanie fizyczne i motoryczne, bo bez tego nie byłoby sukcesu.

Pierwsza część zajęć odbyła się w auli Domu Kultury Igloopol, a potem grupa przeniosła się na położony obok stadion, gdzie odbyły się zajęcia praktyczne.

Na auli zasiedli nie tylko, chcący podnieść swoją wiedzę i umiejętności trenerzy z regionu, ale też znakomici goście z szefami Rady Trenerów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Janem Domarskim, Zbigniewem Hariaszem i Januszem Białkiem oraz trenerem koordynatorem Podkarpackiego ZPN Henrykiem Rożkiem. Pojawił się też inny były znakomity piłkarz i trener Paweł Janas, który jak zaznaczył z sentymentem wymieniał nazwę Igloopol Dębica.

– Byliśmy tu z Legią Warszawa na kilku obozach, pamiętam też moje mecze z Igloopolem – powiedział były trener m.in. reprezentacji Polski, który pojawił się nie przypadkiem. Janas hospituje kurs UEFA A organizowany przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, a wszyscy tegoroczni kursanci byli właśnie w Dębica i konferencja były też elementem kursu.

Wszystkich przybyłych przywitał osobiście burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, a także wiceprezes i sekretarz Podokręgu Dębica Tomasz Niedbalec i Paweł Jarosz.

Trener Tomasz Tułacz przedstawił „Model gry Puszczy Niepołomice”, a potem podczas zajęć praktycznych pokazano fazy gry Atak-Obrona i Obrona-Atak właśnie w Puszczy.