Wojewódzki Puchar Polski: Daty i pary półfinałów i finału

430
Fot. Dawid Sączawa

Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ustalił terminy meczów półfinałowych i finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Oba półfinały odbędą się 31 maja (środa) o godzinie 17.00. Zgodnie z losowaniem przeprowadzonym końcem kwietnia zmierzą się w nich:

Półfinał nr 1: Cosmos Nowotaniec – Stal Stalowa Wola PSA

Półfinał nr 2: SPEC Stal Łańcut – Sokół Sieniawa

Z kolei finał Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN zostanie rozegrany 7 lub 21 czerwca i zmierzą się w nim zwycięzcy półfinałów. Gospodarzem meczu finałowego będzie drużyna grająca w niższej klasie rozgrywkowej, a w przypadku, gdy drużyny grają na tym samym szczeblu, gospodarzem będzie drużyna znajdująca się na pierwszym miejscu w drodze losowania.

W tym przypadku, gdy do finału awansują drużyny grające w 3 lidze, tj. Stal Stalowa Wola i Sokół Sieniawa, gospodarzem zgodnie z losowaniem jest Stal Stalowa Wola, a mecz finałowy zostanie rozegrany w dniu 7 czerwca o godzinie 17.00. Zmiana terminu w tym przypadku spowodowana jest wcześniej zaplanowanym remontem płyty głównej stadionu od dnia 12 czerwca.

W przypadku gdy w finale znajdzie się jeden z klubów czwartoligowych tj. SPEC Stal Łańcut lub Cosmos Nowotaniec finał zostanie rozegrany na ich boisku w pierwotnym terminie tj. 21 czerwca.