Mamy zwycięzców Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku na Podkarpaciu. Ponad 1000 dzieci zagrało w Stalowej Woli

434
fot. Konrad Kwolek

Zakończył się finał w województwie podkarpackim Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. We wtorek na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zagrało 107 drużyn.

Podczas tak ważnych zawodów nie mogło zabraknąć ważnych postaci piłki nożnej na Podkarpaciu z włodarzami Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na czele. Turniej wraz z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym otworzył prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba, a także wiceprezesi: Krzysztof Mączka, Józef Ozimek i Karol Wołoszyn. Ten ostatni to jednocześnie koordynator Pucharu Tymbarku w naszym województwie.

– Tu na tym stadionie w Stalowej Woli występowało przed wami wielu świetnych piłkarzy, teraz wy macie swoją szansę. Dziękuję, że tu przyjechaliście, dziękuję piłkarzom, piłkarkom, trenerom. Dziękuję, że tu jesteście, bo dla nas wszystkich to najważniejsze wydarzenie w tym roku. Niech ten turniej odbędzie się w duchu fair play, niech będzie szczęśliwy dla każdej drużyny, choć zdajemy sobie sprawę, że na finał na Stadionie Narodowym pojadą tylko ci najlepsi. Życzę wam przede wszystkim wspaniałej zabawy z piłką – mówił podczas otwarcia Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN.

Prezydent Stalowej Woli z kolei pochwalił się, że wśród tegorocznych uczestników turnieju jest jego syn, który zresztą właśnie tego dnia obchodził swoje urodziny.

W zawodach wzięło łącznie 107 drużyn, ponad tysiąc dzieci, a mecze rozgrywane na 22 boiskach jednocześnie poprowadziło właśnie 22 sędziów. Nie zabrakło charakterystycznej dla całego turnieju o Puchar Tymbarku otoczki i atmosfery. Przed zawodami odegrano hymn turnieju, piosenkę słynnego rapera Mezo „Z Podwórka na Stadion”, w rytm, której wszystkie dzieci chętnie tańczyły. Był „Kuba”, czyli maskotka Pucharu Tybmarku, była fotobudka i kilka innych atrakcji.

Kilkanaście minut po oficjalnym otwarciu zabrzmiały pierwsze gwizdki. Był ogrom radości wszystkich dzieci, które z największym zaangażowaniem rywalizowały w kolejnych meczach. Nie zabrakło łez, ale te szybko znikały podczas wspólnej zabawy. Zdarzały się drobne kontuzje, ale z tym sprawnie radziła sobie ekipa medyczna.

Wszystko zaczęło się od rywalizacji w grupach, z których najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów i kolejno półfinałów i finału.

W kategorii U-8 dziewczynek najlepszy okazał się zespół trenera Krzysztofa Gątarza z Rudnika nad Sanem, który w finale pokonał SMS Kolbuszowa, w kat. chłopców triumfowała Dwunastka Stalowa Wola.

W kategorii U-10 dziewcząt górą był Aktywny Junior, czyli SP Borowa z powiatu mieleckiego, zaś chłopców SP 9 z Sanoka.

W najstarszej grupie największe laury pojechały do Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Wśród chłopców zwyciężyli uczniowie SMS-u Stali Rzeszów, zaś wśród dziewczynek rewelacyjne piłkarki SP w Krasnem.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i kilka prezentów, najlepsi dodatkowe nagrody, a w przypadku kategorii U-10 i U-12 mistrzowie otrzymali prawo gry w Wielkim Finale Pucharu Tymbarku, który 16 czerwca odbędzie się na Stadionie Narodowym, a sami uczestnicy wraz z rodzicami będą mogli zobaczyć na żywo z trybun stadionu mecz Polska – Niemcy.