Turniej podokręgów Podkarpackiego ZPN rocznika 2011 dla gospodarzy [ZDJĘCIA]

113

W Przeworsku odbył się coroczny turniej kadr podokręgów Podkarpackiego ZPN chłopców z rocznika 2011. Pierwsze miejsce zajął Podokręg Jarosław, przed Podokręgiem Krosno i Podokręgiem Rzeszów.

Gospodarze zawodów okazali się niezbyt gościnni i w pierwszych trzech meczach ograli kolejno Stalową Wolę (3:0), Rzeszów (1:0) i Dębicę (2:0) nie tracąc przy tym choćby jednego gola. Największe trudności miejscowym sprawili piłkarze z Podokręgu Krosno, w meczu, z którymi padł 1:1. Ten mecz zadecydował o ostatecznym zwycięstwie Podokręgu Jarosław, który w przypadku porażki musiałby się zadowolić drugim miejscem. Drugie miejsce zajął wspomniany Podokręg Krosno, który w całym turnieju zanotował dwie wygrane i dwa remisy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wiktor Milanik (p. Jarosław), bramkarzem Alex Klimkiewicz (p. Krosno), a strzelcem Filip Wojnar (p. Rzeszów). Zawody odbyły się na obiektach MOSiR w Przeworsku.

– Wynik cieszy, tym bardziej że pokonaliśmy podokręgi, w których są większe akademie i więcej dzieci się garnie do piłki. To nie znaczy jednak, że u nas w Jarosławiu, Przemyślu czy Przeworsku, są gorsze dzieci i to pokazali. Duży ukłon należy się trenerom klubowym, bo to oni dają przygotowanych świetnie chłopaków do rywalizacji – powiedział po turnieju trener Podokręgu Jarosław Andrzej Danielak.

Nagrody, puchary i medale wręczali prezesi podokręgów Krosno – Wojciech Sokołowski i Rzeszów – Kamil Hajduk, a także wiceprezes podokręgu Jarosław Marcin Król.