Wojewódzki finał turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już za tydzień. W Stalowej Woli zagra blisko 1500 zawodników

426

Blisko 150 zespołów wystąpi w tegorocznym wojewódzkim finale turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zawody odbędą się 16 maja na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli.

– To jedyny taki turniej w Polsce. Jedyny wojewódzki finał, który będzie rozgrywany jednego dnia i jedyny z tak dużą liczbą drużyn, blisko 1500 dzieciaków będzie uczestniczyć w naszym finale, który będzie rozgrywany na 24 boiskach stadionu w Stalowej Woli – mówi z dumą Karol Wołoszyn, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, wojewódzki koordynator turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Dobiegły już końca wszystkie turnieje powiatowe i wkrótce podamy pełną listę drużyn, które zagrają w Stalowej Woli.

Rywalizacja toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12, zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców.

Przypomnijmy rok temu finał wojewódzki również odbył się w Stalowej Woli. Wzięła w nim udział blisko setka drużyn, z których cztery (po dwie w kategoriach U-12 i U-10) pojechało potem na finały ogólnopolskie do Warszawy, były to dziewczynki ze Stali Łańcut oraz Beniaminka Krosno, a także chłopcy z SP3 w Mielcu i Stali Rzeszów. Krośnianki w wielkim finale zajęły 1. miejsce w kat. do lat 12.

W tym roku również 16 drużyn z Polski, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym.

Puchar Tymbarku oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski

Tuż przed startem rozgrywek Polski Związek Piłki Nożnej rozszerzył współpracę z marką Tymbark – sponsorem generalnym Turnieju, należącym do Grupy Maspex.

Puchar Tymbarku oraz i jego uczestnicy stali się oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

Puchar Tymbarku to największe, dziecięce rozgrywki piłkarskie w Europie. Od XXIII edycji mogą przystąpić do nich wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Zawody rozpoczynają się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym, a zwycięzcy awansują do etapu wojewódzkiego. Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym przed meczem Polska – Niemcy. 

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.