Bukowa Jastkowice znów ma swoją drużynę młodzieżową

163
Młodzicy Bukowej Jastkowice podczas turnieju w Stalowej Woli

Po trzech latach przerwy klub Bukowa Jastkowice doczekał się drużyny, która zagra w ligach młodzieżowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, złożonej ze swoich zawodników.

Bukowa Jastkowice obecnie w rozgrywkach ma tylko drużynę seniorów w klasie A Stalowa Wola, grupa 1, ale aby wypełnić obowiązek posiadania drużyn młodzieżowych, klub współpracuje z Football Academy Stalowa Wola, z której zawodników korzysta.

– W przeszłości zawsze w Bukowej były drużyny młodzieżowe. Gdy byliśmy kilka lat temu w 4 lidze, to mieliśmy nawet trzy drużyny w ligach młodzieżowych. Skończyło się to 3 lata temu. Od tamtego czasu współpracujemy z Football Academy Stalowa Wola. Teraz mamy już zespół w większość złożony ze swoich chłopaków. Są to chłopcy z Jastkowic i okolic, którzy zagrają w lidze młodzików  – mówi Piotr Wołoszyn, prezes Bukowej.

W nowopowstałej drużynie jest 26 graczy Bukowej wspartych zawodnikami z FA Stalowa Wola. W ostatni weekend młodzicy Bukowej mieli okazję przetestować swoje umiejętności w turnieju o Puchar Ligi Młodzików podokręgu Stalowa Wola, gdzie rywalizowali m.in. z rówieśnikami z GAP-u Zaleszany, GAS-u Baranów Sandomierski, Słowianina Grębów, PKS-u San Rozwadów, LZS-u Żabno i Wisanu Skopanie.

– Niestety pierwsze zawody nie poszły chłopakom najlepiej, ale nie przejmujemy się, idziemy dalej. Ważne, że chłopcy nie tracą zapału, na treningach są praktycznie wszyscy, a nieobecności pojawiają się, gdy któryś choruje – dodaje Piotr Wołoszyn.

Klub nadal prowadzi nabór do grupy młodzieżowej rocznika 2011/2012, to nabór uzupełniający, oraz roczników 2016, 2017, 2018 dla klubu Football Academy Stalowa Wola, z którą prowadzi bliską współpracę.

Pierwsze mecze o ligowe punkty drużyna młodzików pod wodzą trenerów Jacka Partyki, Łukasza Zakrzewskiego rozegra już w najbliższy weekend. Życzymy powodzenia.