Polska – Serbia w Stalowej Woli. Mecz o awans do mistrzostw Europy [TRANSMISJA]

193
fot. Krzysztof Nowaliński

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 rozegra dziś w Stalowej Woli decydujący mecz o awans do mistrzostw Europy. Biało-czerwone zmierzą się z Serbią. Początek spotkania o godzinie 12. Wstęp wolny. Transmisja meczu na kanale Łączy nas Piłka na Youtube TUTAJ

Przed ostatnimi meczami turnieju kwalifikacyjnego Polska znajduje się w najlepszej sytuacji i jako jedyna ma awans w swoich rękach. Podopieczne trener Katarzyny Barlewicz mają na koncie cztery punkty i każde zwycięstwo daje im awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy w Belgii.

Jednak rywalki Biało-czerwonych też mają o co walczyć. Po ostatniej wygranej nad Szwajcarią, wciąż mogą wywalczyć awans. Serbki muszą jednak wygrać z Polską i liczyć na to, że Czeszki nie wygrają ze Szwajcarią. Ta ostatnia z kolei nie ma już szans na awans do mistrzostw Europy, ale w przypadku porażki Helwetki spadną do dywizji B, co oznacza, że w przyszłym sezonie będą rywalizować ze słabszymi zespołami, a ich walka o kolejny awans do mistrzostw Europy znacznie się wydłuży.

Jak dotąd Stalowa Wola była szczęśliwa dla reprezentacji Polski. W pierwszym meczu Polki zremisowały bezbramkowo ze Szwajcarią, a w drugim wysoko, bo 6:1 pokonały Czeszki. Liczymy, że Biało-czerwone pokażą się ponownie ze swojej najlepszej strony i dziś przypieczętują awans do Euro.

Dzisiejsze mecze:

Polska – Serbia, godz. 12 w Stalowej Woli, bezpłatne wejściówki dostępne w kasie stadionu

Czechy – Szwajcaria, godz. 12 w Boguchwale, bezpłatne wejściówki dostępne w kasie stadionu

Tabela turnieju kwalifikacyjnego

1. Polska246:1
2. Czechy233:7
3. Serbia233:3
4. Szwajcaria211:2

Zobacz też: Polska rozgromiła Czechy 6:1 – RELACJA, ZDJĘCIA