Polska – Serbia 3:4 w Stalowej Woli. Na mistrzostwa Europy pojadą Czechy

77
Mecz Polska - Serbia w Stalowej Woli. fot. Konrad Kwolek

Polska przegrała w Stalowej Woli z Serbią 3:4 i nie awansowała do mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Turniej rozgrywany na Podkarpaciu wygrała reprezentacja Czech, która w ostatnim meczu pokonała Szwajcarię 1:0.

Rezultaty w turnieju kwalifikacyjnym na Podkarpaciu są dla wielu niespodzianką. Do dywizji B spada bowiem jeden z faworytów Szwajcaria, a na turniej finałowy mistrzostw Europy pojedzie zespół Czech, którego akcje przed turniejem były najniżej notowane.

Polki mogły sobie zapewnić awans, warunkiem była jednak wygrana z Serbią. Podopieczne trener Katarzyny Barlewicz dobrze rozpoczęły swój ostatni mecz w Stalowej Woli. Już w 8. minucie rajd w pole karne rywalek Sarapaty wykończyła Nicole Jendrzejczyk.

Niestety prowadzenie nieco wybiło z rytmu naszą drużynę, która do tego momentu dominowała na boisku. Serbki wykorzystały moment zawahania defensywy biało-czerwonych i Jestrović efekownym strzałem z powietrza wyrównała stan.

Po przerwie do ataku znów ruszyła nasza reprezentacja. Pod bramką Serbek, co kilka chwile robiło się gorąco, a bramkarka ekipy z Bałkanów miała pełne ręce roboty. Po huraganowych atakach Polek przyszedł czas na show w wykonaniu Niny Matejić. Napastniczka z Serbii dwukrotnie oszukała obronę reprezentacji Polski i w ciągu niespełna 10. minut dwukrotnie wbiła piłkę do bramki strzeżonej przez Seweryn. Na domiar złego samobójczego gola strzeliła sobie Cygan.

Przy stanie 4:1 dla Serbii wydawało się, że Polska nie ma już szans na awans, tym bardziej że w równolegle rozgrywanym meczu w Boguchwale Czeszki prowadziły 1:0. Przy takim rezultacie awans Biało-czerwonym dawało tylko zwycięstwo nad Serbią.

Nadzieję w serca kibiców wlała jeszcze w 72. minucie Skupień, potem trzecią bramkę dołożyła Sarapata, ale na więcej naszej reprezentacji zabrakło czasu. Wielka szkoda, bo Polki miały sporo okazji, żeby ten mecz wygrać.

Polska – Serbia 3:4 (1:1)

Bramki: Jendrzejczyk 8, Skupień 72, Sarapata 87 – Jestrović 17, Matejić 54, 63, Cygan 65-samobójcza.

Polska: Seweryn – Bałdyga, Cygan, Domin, Kazanowska – Sarapata, Katowicz, Jędrzejewska – Jendrzejczyk, Sobal, Wyrwas.

Trener Katarzyna Barlewicz.

Serbia: Skandro – Gaković, Stojić, Pataki, Popović – Obradović, Paunović, Jestrović, Rajić, Sarić – Matejić.

Trener: Lidija Stojkanović.

Sędziowały: Angelika Soeder oraz Annika Kost (Niemcy), Anita Vad (Węgry).

Widzów: 1427.

W drugim meczu Czechy – Szwajcaria 1:0

Tabela turnieju kwalifikacyjnego

Tabela turnieju kwalifikacyjnego

1. Czechy364:7
2. Serbia367:6
3. Polska349:5
4. Szwajcaria311:3