Polska rozgromiła Czechy 6:1. Wielka Sobota w wykonaniu Biało-Czerwonych, wskoczyły na fotel lidera

86

Polska pokonała Czechy 6:1 w drugim swoim meczu w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Polki zrobiły duży krok w kierunku awansu do turnieju w Belgii. W drugim tego dnia meczu Serbia pokonała Szwajcarię 2:1. Po dwóch dniach Polki są na czele grupy z 4 punktami. Za nimi po 3 oczka mają Serbia i Czechy.

To był o wiele lepszy mecz w wykonaniu podopiecznych trener Katarzyny Barlewicz niż ten sprzed kilku dni, kiedy mierzyły się ze Szwajcarią, kiedy padł bezbramkowy remis. Trener reprezentacji Polski dokonała trzech zmian w porównaniu do pierwszego meczu.

Tym razem od początku rysowała się przewaga Polek, które najpierw spokojnie, a czasem coraz mocniej naciskały rywalki. W 11. minucie w pole karne rywalek wdarła się Patrycja Sarapata, minęła dwie rywalki i wyłożyła piłkę Magdalenie Sobal, która wpakowała ją do siatki.

Czeszki szybko wzięły się do roboty i kilka minut później znów był remis w tym meczu. Po rzucie rożnym bramkę zdobyła Denisa Tenkratowa. To był pierwszy i ostatni gol naszych południowych sąsiadek w tym spotkaniu. Przez pozostałą część meczu dominowały już biało-czerwone. Jeszcze przed przerwą prowadzenie naszej reprezentacji dała Julia Jędrzejewska.

Polki nie dały się rywalkom rozwinąć i zaraz po przerwie na 3:1 podwyższył Patrycja Sarapata, bez wątpienia jedna z czołowych zawodniczek naszej drużyny w tym spotkaniu.

To był tylko początek, bo nim sędzia Urban z Węgier zakończyła spotkanie, Polki podwoiły swój dorobek bramkowy. Hat-tricka skompletowała Magdalena Sobal, a swojego pierwszego gola w tym turnieju zdobyła Katja Skupień.

Polska – Czechy 6:1 (2:1)

Bramki: Magdalena Sobal 11, 90, 90+2, Julia Jędrzejewska 35, Patrycja Sarapata 49, Katja Skupień 88 – Denisa Tenkratova 17.

Polska: Kinga Seweryn – Nicole Jendrzejczyk (61 Katja Skupień), Oliwia Bałdyga, Oliwia Domin, Magdalena Sobal, Oliwia Katowicz, Milena Kazanowska, Martyna Cygan, Patrycja Sarapata, Julia Jędrzejewska (83 Martyna Gąsiorek), Kinga Wyrwas (61 Martyna Duchnowska).

Trener Katarzyna Barlewicz.

Czechy: Vanesa Jilkova – Anna Barkova, Zuzana Obadalova (69 Andrea Kochanova), Denisa Tenkratova, Klara Duchackova, Tereza Cerna, Klara Blahova, Monika Hlavacova (46 Albina Goretkiova), Vendula Polaskova (77 Aneta Svobodova), Radka Hlouchova (69 Julie Freislerova), Barbora Mrazkova (46 Nikola Prazienkova).

Trener: Jan Navratil.

Żółte kartki: Wyrwas, Skupień, Bałdyga, Duchnowska – Prazienkova.

Widzów 973.

Sędziowały: Eszter Urban (Węgry) oraz Anita Vad (Węgry), Dorieta Valeva (Bułgaria).