Już jutro pierwszy mecz reprezentacji Polski kobiet do lat 19 w Stalowej Woli. Na początek Szwajcaria

155

Już w środę rusza rozgrywany na Podkarpaciu turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Pierwszego dnia Polska podejmie Szwajcarię (godz. 12), a Czechy zmierzą się z Serbią (godz. 18). Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek na stadion w Stalowej Woli.

Młodzieżowe reprezentacje Polski mają w ostatnich tygodniach bardzo dobrą passę. Awans na mistrzostwa Europy w swoich kategoriach zapewniły sobie już kadry U-17 i U-19 mężczyzn, a także U-17 kobiet. To pierwszy taki przypadek, kiedy aż tyle naszych drużyn narodowych w jednym roku awansowało na mistrzostwa Europy.

Wszyscy liczymy, że awans wywalczy także kadra U-19 kobiet prowadzona przez Katarzynę Barlewicz, by to jednak osiągnąć, nasze reprezentantki muszą zająć 1. miejsce w turnieju rozgrywanym w Stalowej Woli.

– Nasza grupa jest bardzo wyrównana i moim zdaniem każdy ma równe szanse na awans – mówi Katarzyna Barlewicz, trener reprezentacji Polski U-19 kobiet.

Jak zapewnia trenerka, Polki wystąpią w najmocniejszym możliwym składzie, choć nie wszystkie piłkarki mogły stawić się na zgrupowaniu.

– Kilka osób wypadło z powodu kontuzji, z czego bardzo ubolewamy, bo to na pewno są zawodniczki, które są częścią drużyny, ale nie uważam, że przez to jesteśmy jakoś personalnie osłabione, czy w gorszej dyspozycji, bo te dziewczyny, które tutaj są to piłkarki z bardzo dużym potencjałem, więc spokojnie sobie poradzimy – powiedziała Barlewicz, która w ostatniej chwili musiała dokonać korekty na liście powołanych. Marcelinę Preus zastąpiła Kinga Wyrwas.

Panią trener poprosiliśmy też o ocenę najbliższego rywala – Szwajcarii.

Na pewno jest to reprezentacja dobrze przygotowana taktycznie. Widać, że jest tam pomysł na grę. Cechuje ich inne spojrzenie na formę rozegrania piłki, czyli to jak one budują swoje ataki. M, przygotowujemy się do tego pierwszego meczu, jakby to był dla nas najważniejszy mecz w tym turnieju. Każdy pierwszy mecz, który jest na turnieju, jest najważniejszy, bo on pokazuje tak naprawdę, w którym miejscu możemy się znaleźć – dodała pochodząca z Leska trenerka.

Plan pierwszego dnia turnieju – 5 kwietnia

Polska – Szwajcaria, godz. 12 – stadion PCPN Stalowa Wola, ul. Hutnicza – transmisja meczu na kanale Youtube laczynaspilka

Czechy – Serbia, godz. 18 – stadion PCPN Stalowa Wola, ul. Hutnicza

Wstęp na wszystkie mecz eliminacji jest bezpłatny, trzeba jednak posiadać bilet wstępu. Bilety będzie można odebrać w kasie na stadionie w Stalowej Woli. Kasy otwieramy o godzinie 10.30.

Kolejne mecze w ramach turnieju eliminacyjnego odbędą się 8 i 11 kwietnia.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z trenerką reprezentacji Polski U-19 kobiet Katarzyną Barlewicz podczas zgrupowania w Woli Chorzelowskiej: