Sparingi kadr Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ze Świętokrzyskim ZPN

180

Kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej rozegrały ze sobą trzy sparingi. Rywalizowali chłopcy z roczników 2011, 2010 i 2009.

Mecze odbyły się w ośrodku RADO w Woli Chorzelowskiej. Był to pierwszy taki sprawdzian kadr Podkarpackiego ZPN w 2023 roku, a dla nowo powołanej kadry z rocznika 2011 pierwszy w ogóle.

Nasi trenerzy powołali na te sparingi blisko 60 młodych piłkarzy i wszyscy oni mieli okazję zaprezentować się na boisku.

Jeśli chodzi o wyniki to najlepiej wypadli chłopcy z rocznika 2010. Podopieczni trenera Krzysztofa Husa pokonali swoich rówieśników z woj. świętokrzyskiego 7:1. Mecz był dość jednostronny choć rywale momentami pokazali, że potrafią być równorzędnym przeciwnikiem.

Pozostałe dwa sparingi zakończyły się wynikami 4:1, z tym że rocznik 2009 prowadzony przez trenera Dariusza Lianę wygrał, a z kolei rocznik 2011 trenera Krzysztofa Depy uległ 1:4. Ci ostatni kiepsko rozpoczęli rywalizację, bo już po pół godziny gry było 3:0 dla rywali. Po korektach ustawienia, gra naszej kadry poprawiła się i rywalizowali oni z przeciwnikiem, jak równy z równym.

Wyniki:

Podkarpacki ZPN 2009 – Świętokrzyski ZPN 2009 4:1 (1:0)

Bramki dla Podkarpackiego ZPN: Modras 41, Nowak 51, Tarkowski 83, Ziobroń 85.

Podkarpacki ZPN 2010 – Świętokrzyski ZPN 2010 7:1 (1:0)

Bramki dla Podkarpackiego ZPN: Marciniak 14, 40, Kazak 25, Albrycht 47, 59, 61, Żebrakowski 53

Podkarpacki ZPN 2011 – Świętokrzyski ZPN 2011 1:4

Bramka dla Podkarpackiego ZPN: Włodarski.

Składy drużyn:

ROCZNIK 2009: Miłosz Kubal, Bartosz Okólski (obaj Beniaminek Krosno), Marcin Modras, Dawid Scilanga, Mateusz Kawęcki, Tymoteusz Rzeźnik (wszyscy SMS Rzeszów), Rafał Kilian (FKS Stal Mielec), Jakub Chrapusta, Antoni Kobosz, Filip Tarkowski, Arkadiusz Nowak, Nataniel Kulig, Kamil Dudczak, Kacper Cecuła, Oskar Tomczuk, Norbert Dolata, Olivier Warzybok (wszyscy Stal Rzeszów), Emil Ziobroń, Nikodem Szady (obaj APPN Mielec), Wiktor Buba (Czarni Jasło), Filip Gospodarczyk (Siarka Tarnobrzeg), Karol Stachowicz (Resovia).

Trener Dariusz Liana, asystenci: Dariusz Liana, Maciej Seroka, Marcin Skiba, Dariusz Nowak, Kierownik: Janusz Szczupak.

ROCZNIK 2010: Filip Cyboroń, Szymon Wal, Fabian Barnaś (wszyscy DAP Dębica), Kevin Blezień, Szymon Puchalski, Damian Albrycht (wszyscy Beniaminek Krosno), Maksymilian Bydler, Marcel Marciniak, Szymon Siekaniec, Mateusz Poczekajło, Szymon Kazak, Allan Mendryk, Hubert Kostek (wszyscy Stal Rzeszów), Oliwier Rygiel (Akademia Piłkarska Sanok), Maksymilian Kłoda (Resovia), Eryk Figurski (UKS SMS Stal Mielec), Kacper Wolańczyk (JSRR Jarosław), Sebastian Cyran (AP Jasło).

Trener: Krzysztof Hus, Asystenci Andrzej Mikus, Tomasz Patryn, Dariusz Nowak, Kierownik dr.: Janusz Szczupak.

ROCZNIK 2010: Gabriel Finek (DAP Dębica), Wiktor Włodarski, Aleksander Nykiel (obaj Beniaminek Krosno), Oliwier Klepacki, Gabriel Hoszko, Michał Matuszek, Hubert Nowak (Stal Rzeszów), Aleksander Paczkowski (SMS Przemyśl), Igor Głaz, Kajetan Ciechanowicz, Szymon Łuczyk, Mikołaj Kłos, Szymon Koszela, Filip Zelik, Ksawery Szubert, Oskar Stolarski (Resovia Rzeszów), Miłosz Zaręba (PGE FKS Stal Mielec).

Trener Krzysztof Depa, asystenci: Mateusz Majda, Marcin Skiba, Kierownik dr.: Janusz Szczupak.