Nadbereżny: Wierzę, że Stalowa Wola przyniesie szczęście reprezentacji Polski. Golba: To będzie dobre widowisko

83
Lucjusz Nadbereżny i Mieczysław Golba

– Bardzo się cieszymy, że w Stalowej Woli odbędą się te eliminacje i zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej na mecze – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który wraz z prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym pojawił się na konferencji prasowej poświęconej eliminacjom Mistrzostw Europy kobiet do lat 19, które rozgrywane będą w Stalowej Woli.

Turniej odbywał się będzie w dniach 5-11 kwietnia i wezmą w nim udział cztery reprezentacje. Oprócz Polski zagrają w nim Szwajcaria, Czechy i Serbia. Zwycięzca tego turnieju pojedzie na lipcowe mistrzostwa Europy U19 w Belgii.

– Wierzymy, że kibice będą nam sprzyjać i będą wspierać nasze panie, że to będzie taki dwunasty zawodnik na trybunach. Tak jak w ubiegłym roku z Portugalią, kiedy to nasza reprezentacja strzeliła rywalom trzy gole, a Portugalia tylko jeden. Jestem przekonany, że te eliminacje będą dobrym widowiskiem, które warto zobaczyć. Dla nich, dla tych naszych pań to najważniejsze mecze w tym roku, gdyż mogą one im dać udział na mistrzostwach Europy – mówi prezes Golba.

Trenerką reprezentacji Polski do lat 19 jest pochodząca z Podkarpacia Katarzyna Barlewicz.

– To też jest taka ciekawostka, bo Pani Kasia Barlewicz pochodzi z Leska. Bardzo się cieszymy, że będzie u nas, ze swoimi dziewczynami, które mam nadzieję dadzą nam dużo emocji – dodał Golba.

Bardzo szczęśliwy z wyboru stadionu, gdzie rozgrywane będą mecze, był prezydent Stalowej Woli.

– Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny miasto Stalowa Wola, dzięki swoim świetnie przygotowanym obiektom sportowym, jakim jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej stanie się centrum ważnych wydarzeń piłkarskich, że tutaj, na tym stadionie odbędą się tak istotne emocje sportowe. To również nowe doświadczenie w Stalowej Woli. Ważne, że nie są to mecze towarzyskie, ale bardzo ważne mecze w piłce kobiecej, eliminacje do mistrzostw Europy. Chciałbym bardzo podziękować panu prezesowi Golbie, że po raz kolejny Podkarpacki Związek Piłki Nożnej i Polski Związek Piłki Nożnej w swoich decyzjach, był przychylny Stalowej Wola i będziemy gościć tak istotne mecze. Stalowa Wola jest dumna, że może gościć takie reprezentacje, takie drużyny. Jednocześnie uważam, że to ważna inspiracja dla naszej lokalnej społeczności, dlatego że Stalowa Wola ma swoje zespoły dziewcząt. Od wielu lat funkcjonuje u nas klubu Aquilla. Wierzę, że te mecze będą docenieniem pracy tego środowiska i inspiracją dla tych naszych dziewczynek ze Stalowej Woli. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu, aby na naszym pięknym obiekcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, kibicować naszej kobiecej reprezentacji. Mam nadzieję, że jak do tej pory PCPN Stalowa Wola przynosiła szczęście reprezentacji Polski, tak i teraz eliminacje do mistrzostw Europy okażą się dużym sukcesem dla naszej reprezentacji – powiedział Lucjusz Nadbereżny.

WIĘCEJ O TURNIEJU ELIMINACYJNYM DO MISTRZOSTW EUROPY W STALOWEJ WOLI POCZYTASZ – TUTAJ.