Sędziowie z 4 ligi podkarpackiej po egzaminach. Zobacz listę arbitrów na rundę wiosenną

955

24 sędziów nominowanych do prowadzenia rozgrywek 4 ligi podkarpackiej w rundzie wiosennej 2023 pozytywnie zdało egzaminy, które w sobotę odbyły się w Kolbuszowej. Testy przeszli również obserwatorzy.

Sędziów w pierwszej kolejności poddano badaniom tkanki tłuszczowej, następnie wszyscy udali się na bieżnię stadionu, gdzie przeprowadzono dwa testy sprawnościowe. Egzaminowani nie mieli łatwego zadania, bo testy odbywały się w trudnych, chłodnych warunkach, przy niesprzyjającym wietrze.

Test teoretyczny w pierwszej kolejności przeszli obserwatorzy, a następnie ich miejsce w ławkach zajęli sędziowie, którzy jak zwykle musieli w 30 minut uporać się 30 pytaniami z zakresu znajomości przepisów gry w piłkę nożną.

Na zakończenie spotkania przewodniczący Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Mariusz Złotek przeprowadził szkolenie na temat SPA/DOGSO (przerwanie realnej szansy na bramkę dla przeciwnika, co skutkuje czerwoną kartką oraz przerwanie korzystnej akcji rywala, co skutkuje żółtą kartką). Sędziowie mogli przeanalizować boiskowe sytuacje na klipach video.

– Sędziowie 4 ligi wyglądają coraz lepiej. Lepiej pod względem badań tkanki tłuszczowej, są też bardziej umięśnieni. Dowodem na to jest to, że wszyscy ukończyli testy bez kontuzji i poza jednym panem wszyscy zdali je pozytywnie. W poprzednich latach trzy do pięciu osób padało na egzaminach kondycyjnych, zazwyczaj przez kontuzje – mówi Mariusz Złotek, przewodniczący Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Na liście sędziów do prowadzenia meczów 4 ligi podkarpackiej jest teraz łącznie 27 arbitrów.

– Jeden sędzia jest urlopowany do lipca, jeden przesłał zwolnienie lekarskie ze szpitala, no i jeden nie przeszedł testów. Ci dwaj ostatni będą mogli podejść do egzaminów w drugim terminie – powiedział Złotek.

Drugi termin, tzw. poprawkowy odbędzie się na przełomie marca i kwietnia, dla wszystkich sędziów z Podkarpacia od 4 ligi w dół.

Lista sędziów 4 ligi podkarpackiej rundę wiosenną 2023

KS Rzeszów: Marcin Babiński, Przemysław Bieniarz, Dawid Kielar, Krystian Kołodziej, Konrad Łukiewicz, Tomasz Mroczek, Marek Pająk, Igor Samołyk, Tomasz Sobuś, Michał Sondej, Mateusz Warzocha.

KS Dębica: Karol Jezuit, Paweł Kantor, Jakub Koza, Arkadiusz Tomasiewicz.

KS Jarosław: Damian Kublas, Ireneusz Lis, Krzysztof Pachołek, Konrad Tomczyk.

KS Krosno: Albin Kijowski, Martin Kijowski, Wojciech Kolbusz, Jakub Kozner.

KS Stalowa Wola: Maksymilian Ciak, Tomasz Mazur, Grzegorz Tutka, Wojciech Wolan (urlopowany do lipca 2023).