piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaArtykułyCórka sędziego piłkarskiego liczy na twoją pomoc. Wesprzyj Oliwkę 1,5% swojego podatku

Córka sędziego piłkarskiego liczy na twoją pomoc. Wesprzyj Oliwkę 1,5% swojego podatku

Kosztowny zabieg w niemieckiej klinice to obecnie jedyna nadzieja na wyleczenie 11-letniej Oliwki, której tato Jacek Kret jest znanym w regionie sędzią piłkarskim.

Oliwka to jedna z bliźniaczek, a zarazem skrajny wcześniak urodzona w  26. tygodniu ciąży z bardzo niską wagą 760 g. Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię usuniętą laserowo. Przez pierwsze dwa miesiące swojego życia podłączona pod respirator. Nasza mała, dzielna wojowniczka zwyciężyła schorzenia powstałe pod wpływem wcześniactwa. Została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa, na którą choruje od urodzenia. Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-centralno-skroniowej. 

– Dzięki Państwu zrobiliśmy dwutygodniowe badania EEG w Schön Klinik w Vogtareuth w Niemczech, które potwierdziły, że Oliwka musi mieć zabieg neurochirurgiczny o charakterze resekcji części płata skroniowego lewego z usunięciem hipokampa. Koszt operacji to 39 tyś euro – tłumaczy Jacek Kret.

Niestety koszt całej diagnozy, jak i operacji przekraczają zdecydowanie możliwości finansowe rodziny, która prosi o wsparcie poprzez przekazanie 1,5% podatku na leczenie Oliwki.

RELATED ARTICLES

Most Popular