Popularność Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku znów rośnie. Drużyn więcej niż przed rokiem. Zapisy tylko do wtorku

45

Liczba drużyn z województwa podkarpackiego, które zapisały się do XXII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, może wkrótce sięgnąć pół tysiąca. Już jest o ponad 50 zespołów więcej niż przed rokiem, ale do rekordu jeszcze trochę brakuje. Do końca zgłoszeń zostało już tylko dwa dni.

Tylko w ciągu ostatnich dni na listę zgłoszeń dopisało się ponad 40 drużyn z naszego regionu. Zgłoszenia do XXII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku trwają do 28 lutego.

Wg danych na dzień 25 lutego na Podkarpaciu zostało zgłoszonych 487 drużyn z 7622 w całej Polsce. W porównaniu do poprzedniego roku to liczba drużyn w turnieju wzrosła o 7 procent, ale do rekordowej edycji 2019/20 wciąż jeszcze trochę brakuje. Dlatego organizatorzy wciąż zachęcają do składania wniosków.

Przypomnijmy, że przed rokiem województwo podkarpackie podczas finału na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentowały cztery drużyny: Beniaminek Krosno, Stal Rzeszów, Stal Łańcut i SP3 Mielec. Dziewczynki z Beniaminka ostatecznie wygrały swoją kategorię wiekową U12.

Więcej informacji o Turnieju na stronie https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/

Masz pytania? Skontaktuj się z nami -> https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/kontakt

Regulamin Turnieju: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/pliki-do-pobrania

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzięki dużemu zaangażowaniu środowiska piłkarskiego i firmy MASPEX (właściciel marki Tymbark) od lat jest bardzo atrakcyjnym Turniejem, w którym chcą brać udział tysiące dzieci w całej Polsce. Na dziś liczba zapisanych drużyn jest już większa niż zeszłym roku, co pokazuje że Turniej cieszy się coraz większą popularnością. Chcemy, aby Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trafił do jak największej liczby szkół tak, żeby dzieci z każdej miejscowości w Polsce miały szansę wziąć w nim udział.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Biorą w nim udział drużyny ze szkół podstawowych w następujących kategoriach:

  • dziewczęta U-12 (roczniki 2011 i 2012)
  • chłopcy U-12 (roczniki 2011 i 2012)
  • dziewczęta U-10 (roczniki 2013 i 2014)
  • chłopcy U-10 (roczniki 2013 i 2014)
  • dziewczęta U-8 (roczniki 2015 i 2016)
  • chłopcy U-8 (roczniki 2015 i 2016)

Wszystkie zgłoszone drużyny najpierw rozgrywają eliminacje gminne (marzec-kwiecień), następnie odbywa się etap powiatowy (kwiecień) oraz Finał Wojewódzki (maj). Najlepsze drużyny z każdego województwa w kategoriach U-12 i U-10 wezmą udział w Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.