piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaArtykułySędziował finał mistrzostw świata. Tomasz Kwiatkowski poprowadzi szkolenie dla arbitrów z Podkarpacia

Sędziował finał mistrzostw świata. Tomasz Kwiatkowski poprowadzi szkolenie dla arbitrów z Podkarpacia

Tomasz Kwiatkowski, który był arbitrem VAR podczas finału mistrzostw świata w Katarze, przyjedzie na Podkarpacie na zaproszenie Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentujący Mazowiecki Związek Piłki Nożnej Kwiatkowski oraz ekstraklasowy sędzia Piotr Lasyk wezmą udział w konferencji mentorskiej, która 28 lutego odbędzie się w Hotelu Blue Dimond w Trzebownisku, gdzie każdy z wymienionych będzie miał swój osobny panel.

Tomasz Kwiatkowski ma 45 lat. Sędzią polskiej ekstraklasy został w 2014 roku. Jako sędzia VAR poprowadził finał mistrzostw świata w Katarze, a ostatnio pełnił tę funkcję w meczu Ligi Mistrzów Bayern Monachium – Paris St. Germain. Jest laureatem nagrody za superosiągnięcie roku w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Ma na koncie ponad 200 meczów w ekstraklasie.

Piotr Lasyk ma 44 lata i reprezentuje Bytom. Jest od 2015 roku sędzią ekstraklasy, na poziomie której od tamtego czasu poprowadził ponad 120 spotkań. Ma też na koncie m.in. finał Pucharu Polski w 2018 roku.

– Bardzo cieszę się, że udało nam się tak doświadczonych sędziów namówić do przyjazdu na Podkarpacie. Jestem przekonany, że nasi sędziowie na tym dużo zyskają – powiedział Mariusz Złotek, szef Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN.

W konferencji obowiązkowo udział mają wziąć sędziowie: programu mentorskiego, 3 i 4 ligi, a także panie sędziujące oraz obserwatorzy i mentorzy Podkarpackiego ZPN.

RELATED ARTICLES

Most Popular