Patronat Podkarpackiego ZPN: Orlen Beniaminek Cup U10 już weekend

69

4-5 lutego w Krośnie rozegrany zostanie Orlen Beniaminek Cup U10. Wystartuje w nim 24 zespoły z 7 krajów.

W turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Beniaminek z Krosna rywalizować będą młodzi piłkarze z rocznika 2013, których czeka 2 dni grania i ogromnych emocji.

Oprócz 14 zespołów z Polski wystąpi też 10 drużyn z zagranicy. Tę ostatnią grupę tworzą drużyny z Rumunii, Chorwacji, Czech, Ukrainy, Słowacji i Węgier.

Początek turnieju w sobotę, 4 lutego o godzinie 8.00 w hali Profbud Arena w Krośnie.

W niedzielę, 5 lutego odbędą się finały turnieju, z których planowana jest internetowa transmisja na żywo.

Patronatem honorowym turniej objął prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba.

ORLEN Beniaminek Cup

To cykl turniejów piłkarskich organizowanych przez Beniaminka w Krośnie nieprzerwanie od 2016 roku. Dotychczas w tych piłkarskich zmaganiach udział wzięło ponad 3500 dzieci. Od 2018 roku sponsorem tytularnym turnieju jest firma PKN Orlen. Co roku gościmy zespoły z całej Polski i Europy. W turnieju zagrały m.in. takie drużyny jak: Lokomotiv Kijów, Eagles FC, Górnik Zabrze, CFT MFK Vranov, SK Kijów, Kisvarda FC, Arkonia Szczecin, STF Champion Warszawa, Hutnik Kraków, FK Chayka Vyshgorod, FK Humenne, Jaguar Gdańsk, Pogoń Szczecin, Motor Lublin, Legia Warszawa, Barca Academy Warszawa, BTS Rekord Bielsko-Biała, AP Reissa, Lech Poznań, Partizan Bardejov, MFK Zemplin Michalovce, Cracovia Kraków, Korona Kielce, Wisła Kraków, Varsovia Warszawa, MTK Budapeszt, FA Hamilton.

Program turnieju

24 drużyny zostaną podzielone na 4 grupy. Gra toczyć się będzie na dwóch boiskach o wymiarach 45×30 metrów.

W niedziele odbędą się 36 mecze o miejsca. O zwycięstwo w całym turnieju zagrają drużyny z pierwszych i drugich miejsc w swoich grupach. Ćwierćfinały rozpoczynają w niedzielę o godz. 14:00. Wielki finał zaplanowano na godz. 17.

Harmonogram gier turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” U10, będzie dostępny w aplikacji mobilnej FC. APP.

Gramy dla Henia!

Turniej będzie mieć też charakter charytatywny. Uczestnicy będą wspierać chorego chłopca Henia Rolewicza, który mimo swojego młodego wieku (5 lat) walczy z ciężką chorobą, jaką jest ostra białaczka limfoblastyczna.

Ubiegły rok to dla Henia ponad 200 dni spędzonych w szpitalu. Od lutego do czerwca 2022 roku spotkała go niezliczona liczba infekcji, chorób, zabiegów, podanych leków. Zalecono izolacje od przedszkola i miejsc publicznych. Posocznica, zapalenie płuc, Adenowirus, zakażenie układu moczowego, zapalenie wyrostka robaczkowego z rozlanym zapaleniem otrzewnej to jak się okazało 9 czerwca nie koniec cierpienia. Od tego czasu Henio przeszedł 4 różne etapy chemioterapii i 7 miesięcy intensywnego leczenia szpitalnego. Leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej w Polsce zgodnie z protokołem postępowania z 2017 roku to 104 tygodnie. Jeszcze sporo wyzwań przed nami.

W sobotę i niedzielę podczas turnieju będzie prowadzona zbiórka do puszek. Odbędzie się także licytacja gadżetów piłkarskich. Wszystkie zebrane przez nas środki pieniężne przekażemy na leczenie Henia.