XIX Podkarpacka Nike – Piłkarka Roku 2022 (NOMINACJE)

241
Grafika Łukasz Latusek

Dwie napastniczki i młodziutka bramkarka, to kandydatki do zdobycia tytułu Piłkarka Roku 2022 podczas XIX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike. Cała trójka miała ogromny wpływ na wyniki swoich drużyn w ostatnim roku.

Powoli zbliżamy się do końca ogłaszania naszych nominacji na XIX Galę Piłkarską Podkarpacka Nike.

W najbliższych dniach przedstawimy dwie ostatnie kategorie: Zawodnik Futsalu Roku i Piłkarz Roku.

UWAGA!!! We wtorek na naszym kanale na Youtube pojawi się kolejny odcinek Magazynu Podkarpackiego ZPN, w którym prowadzący: Paweł Bukała i Łukasz Krawczyk przedstawią m.in. dwie ostatnie kategorie.

Przypominamy, że XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike odbędzie się 10 lutego w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawimy wszystkich laureatów i wręczymy nagrody specjalne dla zasłużonych dla piłki nożnej w naszym województwie.

Tegoroczna gala będzie transmitowana na żywo, a oglądać będzie ją można na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl oraz na oficjalnym kanale związku na Youtube @podkarpazkizwiazekpn

XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike 2022 – kategoria Piłkarka Roku – NOMINOWANE

Gabriela Kaput, Resovia Rzeszów

Ma 23 lata, ale już spore doświadczenie ligowe. Zaczynała przygodę z piłką w DAP Dębica, a w 2018 roku przeniosła się do Resovii. Jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego i z powodzeniem prezentuje się w rozgrywkach kobiecej 1 ligi. Do końca sezonu 2021/22 była też kapitanem drużyny. Jesienia była czołową strzelczynią drużyny Resovii dla której zdobyła 10 goli w 1 lidze.

Małgorzata Kot, Sokół Kolbuszowa Dolna

Napastniczka mająca za sobą wieloletni staż w1lidze (w bieżącym sezonie 7 bramek w lidze), wielokrotna reprezentantka podkarpackich drużyn młodzieżowych. Piłkarka uniwersalna, oprócz gry na trawie gra w futsal, w rozgrywkach którego kilkakrotnie sięgała po mistrzostwo Podkarpacia oraz beach soccer, czyli piłkę nożna na plaży, gdzie była brązową medalistką mistrzostw Polski, a obecnym sezonie zajęła 8. miejsce w Polsce. Jesienią w 2 lidze kobiet zdobyła 9 bramek.

Marta Świerad – DAP Dębica

Ma dopiero 16 lat, ale już jest numerem 1 w bramce swojej drużyny w rozgrywkach seniorek i choć jest najmłodszą w zespole, to uważa się ją za jedną z czołowych postaci. Piłkarską przygodę zaczynała w Wielopolu Skrzyńskim, ale w 2021 roku trafiła do DAP Dębica. W swoim pierwszym sezonie w DAP Dębica w drużynie CLJ U-15 zwróciła na siebie uwagę skautów PZPN, co zaowocowało powołaniem do kadry Polski U-15. W 2022 roku z DAP awansowała m.in. do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. W Dębicy chyba długo miejsca nie zagrzeje, bo już teraz ma sporo zaproszeń na testy z klubów z ekstraklasy.

Zobacz nominowanych w innych kategoriach, które już prezentowaliśmy

Drużyna Roku 2022

Sponsor Roku 2022

Działacz Roku 2022

 • Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica
 • Eugeniusz Niemiec, prezes Wisłoka Wiśniowa
 • Zygmunt Ptak, działacz Sokoła Nisko
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – DZIAŁACZ ROKU 2022

Trener Roku 2022

 • Arkadiusz Baran, JKS Jarosław/Sokół Sieniawa
 • Adam Majewski, Stal Mielec
 • Daniel Myśliwiec, Stal Rzeszów
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER ROKU 2022

Trener Wychowawca Młodzieży

 • Krzysztof Hus, Stal Rzeszów/kadra Podkarpackiego ZPN
 • Dariusz Liana, Karpaty Krosno/kadra Podkarpackiego ZPN
 • Jakub Kozner, Beniaminek Krosno
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY

Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2022

Samorządowiec Roku 2022

Już jutro kategoria – Zawodnik Futsalu Roku 2022

W następnych dniach przedstawimy kolejnych nominowanych.