XIX Podkarpacka Nike – Samorządowiec Roku 2022 (NOMINACJE)

108
Grafika: Łukasz Latusek

Na Podkarpaciu jest blisko 700 klubów piłkarskich, większość z nich dotowana jest w dużej mierze z samorządów. Dlatego pomoc prezydentów, burmistrzów, wójtów i innych samorządowców jest bezcenna. Kapituła wybrała tych, którzy jej zdaniem zasługują na dodatkowe wyróżnienie. W kategorii Samorządowiec Roku 2022 XIX Gali Piłkarskiej Podkarpackiej Nike nominowani zostali…

XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike 2022 – kategoria Młodzieżowiec/Odkrycie Roku – NOMINOWANI

Wojciech Farbaniec, Burmistrz Rymanowa

Wojciech Farbaniec, burmistrz Rymanowa


Samorządowcem jest już od ćwierć wieku. Najpierw jako wiceburmistrz, a od 2010 roku burmistrz gminy Rymanów. – Od zawsze byłem i jestem miłośnikiem sportu, szczególnie piłki nożnej. W szkole średniej byłem zawodnikiem klubu piłkarskiego Beskid Posada Górna – mówi Wojciech Farbaniec.
Zarządzana przez niego gmina wspiera i dotuje 20 stowarzyszeń różnych dyscyplin sportu w tym 8 klubów piłkarskich. Za jego kadencji powstało 5 boisk sportowych o sztucznej nawierzchni, 6 trawiastych, hala sportowa i 2 sale gimnastyczne, basen oraz mobilne lodowisko. Oczkiem w głowie burmistrza jest stadion sportowy w Rymanowie, będący obecnie w przebudowie, której całkowity koszt wyniesie 10 mln złotych. To m.in. nowoczesne boisko główne i treningowe z murawą hybrydową i oświetleniem. – Myślę, że za dwa lata obiekt w Rymanowie będzie już kompletny i będzie wizytówką miasta i gminy – dodał Farbaniec.

Rafał Kumek, Burmistrz Łańcuta

Rafał Kumek, burmistrz Łańcuta

Burmistrzem został w 2018 roku i od początku zwiększył dotacje na kluby sportowe w mieście, a w szczególności na piłkę nożną. Za jego kadencji ruszyły też duże inwestycje w infrastrukturę sportową. Stadion Stali uzyskał nowe oświetlenie i nawodnienie. Powstały też przy szkołach nowe orliki, a także pełnowymiarowa hala sportowa przy szkole nr 3. Trwają też kolejne inwestycje, a w planach jest m.in. przebudowa trybuny na stadionie.

Mocno wspiera 4-ligową Stal Łańcut, zarówno seniorów, jak i grupy młodzieżowe, które mogą korzystać z miejskich obiektów bezpłatnie.

Mariusz Szewczyk, Burmistrz Dębicy

Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy


To samorządowiec, ale też działacz sportowy w przeszłości zawodnik, sędzia piłkarski, Prezes Kolegium Sędziów PZPN. Od początku pełnienia funkcji burmistrza Dębicy realizuje wiele zadań związanych z rozwojem sportu na terenie miasta i powiatu. Organizuje imprezy o charakterze międzynarodowym , ogólnopolskim i miejscowym.
Był organizatorem Turniej Oldbojów z udziałem drużyn pierwszoligowych. Pod jego patronatem rozgrywa swoje mecze halowa liga piłki nożnej już od 15 lat. Wspiera działania lokalnych drużyn piłkarskich: Igloopolu, Wisłoki, DAP-u Debica i wielu innych drużyn. Pozyskał środki z Polskiego Ładu na przebudowę stadionu Wisłoki. Cały czas wspiera rozwój szkółki piłkarskiej SMS Igloopol Debica.

Przypominamy, że XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike odbędzie się 10 lutego w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawimy wszystkich laureatów w 10 kategoriach i wręczymy nagrody specjalne dla zasłużonych dla piłki nożnej w naszym województwie.


Tegoroczna gala będzie transmitowana na żywo, a oglądać będzie ją można na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl oraz na oficjalnym kanale związku na Youtube @podkarpazkizwiazekpn

Zobacz nominowanych w innych kategoriach, które już prezentowaliśmy

Drużyna Roku 2022

Sponsor Roku 2022

Działacz Roku 2022

 • Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica
 • Eugeniusz Niemiec, prezes Wisłoka Wiśniowa
 • Zygmunt Ptak, działacz Sokoła Nisko
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – DZIAŁACZ ROKU 2022

Trener Roku 2022

 • Arkadiusz Baran, JKS Jarosław/Sokół Sieniawa
 • Adam Majewski, Stal Mielec
 • Daniel Myśliwiec, Stal Rzeszów
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER ROKU 2022

Trener Wychowawca Młodzieży

 • Krzysztof Hus, Stal Rzeszów/kadra Podkarpackiego ZPN
 • Dariusz Liana, Karpaty Krosno/kadra Podkarpackiego ZPN
 • Jakub Kozner, Beniaminek Krosno
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY

Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2022

Już jutro kategoria – Samorządowiec Roku 2022

W następnych dniach przedstawimy kolejnych nominowanych.