XIX Podkarpacka Nike – Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2022 (NOMINACJE)

137
Grafika: Łukasz Latusek

Dwóch osiemnastolatków i dziewiętnastolatek, takich w tym roku kandydatów do zwycięstwa w kategorii Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2022 wytypowała kapituła XIX Gali Piłkarskiej Podkarpackiej Nike.

Przedstawiliśmy już połowę nominowanych w tym roku. Czas na drugą część, którą otwierają młode talenty podkarpackiej piłki.

Przypominamy, że XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike odbędzie się 10 lutego w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawimy wszystkich laureatów i wręczymy nagrody specjalne dla zasłużonych dla piłki nożnej w naszym województwie.

Tegoroczna gala będzie transmitowana na żywo, a oglądać będzie ją można na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl oraz na oficjalnym kanale związku na Youtube @podkarpazkizwiazekpn

XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike 2022 – kategoria Młodzieżowiec/Odkrycie Roku – NOMINOWANI

Radosław Bąk, Apklan Resovia

Radosław Bąk, fot. CWKS Resovia

W Resovii Rzeszów występuje na środku pola, czyli pozycji, na której praktycznie gra od dziecka. Cechami charakteryzującymi 18-latka z pewnością są twardy charakter, nieustępliwość, pracowitość, ambicja i chęć doskonalenia piłkarskiego rzemiosła. Jak podkreśla, wszystko aktualnie jest w jego rękach. Wywalczoną pozycję chce umacniać za sprawą ciężkiej pracy na treningach. Swój 1-ligowy debiut zanotował w sierpniu 2022 roku, wchodząc na boisko w pojedynku z Arką Gdynia. W ostatnich derbach Rzeszowa także z powodzeniem zaprezentował się na boisku i jak przyznaje – było to dla niego olbrzymie wydarzenie. Jest znakomitym przykładem dla młodych adeptów piłki nożnej wywodzących się ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia.

Na boiskach Fortuna 1 Ligi wystąpił w 11 spotkaniach sezonu 2022/23, notując przy tym 2 asysty.

Wojciech Bieniarz, Siarka Tarnobrzeg

Wojciech Bieniarz, fot. Siarka Tarnobrzeg

Wychowanek Siarki Tarnobrzeg już w 2021 roku dawał trenerom sygnał, że jest gotowy do gry w poważnej piłce. Rok 2022 był jednak dla niego przełomowy. Wiosną był głównie rezerwowym, ale jesienią, już w wyższej lidze, pojawił się u niego ogromny progres, jeśli chodzi o miejsce w podstawowym składzie. Zbiegło się to z tym, że trener Sławomir Majak znalazł mu nową pozycję, z defensywnego pomocnika stał się środkowym obrońcą i z meczu na mecz radził sobie coraz lepiej. Jesienią zagrał w 16 ligowych meczach, tylko raz nie wychodząc w podstawowym składzie. Zimą posypały się oferty z innych klubów, ale wygląda na to, że młodzieżowiec Siarki pozostanie w Tarnobrzegu.

Jakub Smoleń, Wisłoka Dębica

Jakub Smoleń, fot. Wisłoka Dębica

Czołowy młodzieżowiec Wisłoki Dębica w tym sezonie. Już rok wcześniej zaczął pokazywać, że jest wart uwagi trenera dębickiego klubu. Wiosną 2022 roku pojawił się już w kilku meczach w podstawowym składzie, zaś jesienią już regularnie rozpoczynał mecze od 1 minuty, a w dodatku strzelił dwa gole.

Jest szybki i silny, ma ogromną ambicję, jest zawsze znakomicie przygotowany motorycznie. Dębiczanin z urodzenia, piłkarską przygodę zaczynał w DPA Dębica, był też w tamtejszym MKS-ie i próbował swoich sił w rozgrywkach juniorów Górniku Zabrze.  Wyróżnia go szybkość, potrafi strzelać gole i ma zmysł, który pozwala mu wykonać ostateczne podanie do napastnika. Być może potrzebuje trochę więcej pewności siebie.

Zobacz nominowanych w innych kategoriach, które już prezentowaliśmy

Drużyna Roku 2022

Sponsor Roku 2022

Działacz Roku 2022

 • Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica
 • Eugeniusz Niemiec, prezes Wisłoka Wiśniowa
 • Zygmunt Ptak, działacz Sokoła Nisko
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – DZIAŁACZ ROKU 2022

Trener Roku 2022

 • Arkadiusz Baran, JKS Jarosław/Sokół Sieniawa
 • Adam Majewski, Stal Mielec
 • Daniel Myśliwiec, Stal Rzeszów
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER ROKU 2022

Trener Wychowawca Młodzieży

 • Krzysztof Hus, Stal Rzeszów/kadra Podkarpackiego ZPN
 • Dariusz Liana, Karpaty Krosno/kadra Podkarpackiego ZPN
 • Jakub Kozner, Beniaminek Krosno
 • Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY

Już jutro kategoria – Samorządowiec Roku 2022

W następnych dniach przedstawimy kolejnych nominowanych.