XIX Podkarpacka Nike – Trener Roku 2022 (NOMINACJE)

324
Grafika: Łukasz Latusek

To trener najczęściej ponosi odpowiedzialność za wyniki zespołu, dba o piłkarzy, kieruje nimi, szkoli, ustala taktykę, analizuje grę rywala. Nasi nominowani to profesjonaliści z najwyższej półki. Przedstawiamy propozycje w kategorii Trener Roku 2022.

Gala Piłkarska Podkarpacka Nike wraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wracamy do wybierania najlepszych piłkarzy, piłkarek, trenerów, drużyn, osób wspierających piłkę nożną, ale też do corocznej gali z udziałem zaproszonych gości.

XIX Piłkarska Gala Podkarpacka Nike odbędzie się 10 lutego w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawimy wszystkich laureatów i wręczymy nagrody specjalne. Galę można będzie oglądać na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl oraz naszym kanale na Youtube – @podkarpackizwiazekpn.

XIX Piłkarska Gala Podkarpacka Nike 2022 – kategoria Trener Roku – NOMINOWANI

Arkadiusz Baran, JKS Jarosław/Sokół Sieniawa

fot. Sokół Sieniawa

Były znakomity piłkarz, który swoją karierę zaczynał w JKS-ie Jarosław, później jednak wyruszył w Polskę. 30 lat w tym samym miejscu zaczął swoja trenerską przygodę i trzeba przyznać, że w nowej roli czuje się jak ryba w wodzie.

W 2022 roku związany był z dwoma klubami. Z JKS-em Jarosław został wicemistrzem 4 ligi podkarpackiej. Do awansu zabrakło mu czterech punktów. Mimo to do 3 ligi wskoczył, bo zatrudnił go Sokół Sieniawa. Choć drużynie nie wróżono sukcesów, to pod kierownictwem byłego gracza Cracovii Sokół potrafił utrzymać się nad kreską, choć walka o utrzymanie pewnie czekać będzie jego zespół do ostatnich meczów tego sezonu.

Adam Majewski, PGE FKS Stal Mielec


fot. Stal Mielec

Dziś uznawany za jednego z najlepszych trenerów w polskiej ekstraklasie, ale gdy przychodził do Stali Mielec, nie miał aż tak dobrych notowań. Adam Majewski udowodnił, że jest trenerem godnym prowadzenia zespołów na najwyższym krajowym poziomie i ma nosa do piłkarzy.

Rok 2022 był dla niego szczególnie udany. Wiosną utrzymał Stal Mielec w ekstraklasie, choć większość ekspertów wróżyła czołowej drużynie z Podkarpacia spadek do 1 ligi. Jesienią zaś, mimo odejścia kilku kluczowych graczy, ponownie zadziwił całą piłkarską Polskę. Jego zespół ogrywał znacznie bogatsze kluby i po rundzie jesiennej drużyna Adam Majewskiego jest na 7. miejscu z 27 punktami.

Daniel Myśliwiec, Stal Rzeszów

fot. Stal Rzeszów

Jak mało który trener potrafi znakomicie zarządzać zespołem. Warto podkreślić, że ma przy tym swój styl prowadzenia gry. Stal Rzeszów pod jego wodzą gra bardzo ofensywny i ciekawy dla oka futbol, a podczas meczów rzeszowian pada bardzo dużo bramek.

Trener Daniel Myśliwiec w 2022 roku dał Stali Rzeszów upragniony awans do Fortuna 1 Ligi, jego zespół w poprzednim sezonie zdominował rozgrywki 2 ligi, zapewniając sobie awans już na kilka kolejek przed końcem rozgrywek. Mimo nieznacznych zmian kadrowych Stal, jak na beniaminka, bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Po 18 kolejkach rzeszowianie są na 9. miejscu i do pozycji dającej prawo gry w barażu o awans, tracą tylko dwa punkty.

Zobacz nominowanych w innych kategoriach, które już prezentowaliśmy

Drużyna Roku 2022

Sponsor Roku 2022

Działacz Roku 2022

  • Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica
  • Eugeniusz Niemiec, prezes Wisłoka Wiśniowa
  • Zygmunt Ptak, działacz Sokoła Nisko
  • Więcej o kategorii: TUTAJ – DZIAŁACZ ROKU 2022

Już jutro kategoria – Trener Wychowawca Młodzieży

W następnych dniach przedstawimy kolejnych nominowanych.