XIX Podkarpacka Nike – Działacz Roku 2022 (NOMINACJE)

257
Grafika: Łukasz Latusek

Czas na kategorię Działacz Roku 2022. Inaczej wygląda ta działalność w profesjonalnym klubie, a inaczej w amatorskim. Jeśli chodzi o te drugie, działacze to najczęściej ludzie oddani, bezinteresowni, w pełni przywiązani do barw.

Gala Piłkarska Podkarpacka Nike wraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wracamy do wybierania najlepszych piłkarzy, piłkarek, trenerów, drużyn, osób wspierających piłkę nożną, ale też do corocznej gali z udziałem zaproszonych gości.

XIX Piłkarska Gala Podkarpacka Nike odbędzie się 10 lutego w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawimy wszystkich laureatów i wręczymy nagrody specjalne. Galę można będzie oglądać na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl oraz naszym kanale na Youtube – @podkarpackizwiazekpn.

XIX Piłkarska Gala Podkarpacka Nike 2022 – kategoria Działacz Roku – NOMINOWANI

Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica

Z klubem związany, jako działacz, już 16 lat. Zaczynał od funkcji wiceprezesa, a od 14 lat stoi na czele klubu, którego zespół seniorów awansował z klasy O do 3 ligi. W Wiązownicy nazywany człowiekiem-instytucją, bo dla lokalnej piłki nożnej jest nie tylko działaczem, ale też sponsorem i opiekunem.

Rok 2022 był wyjątkowy dla KS-u Wiązownica, klub dokonał historycznego awansu do 3 ligi. Lokalny stadion przechodzi obecnie wart ponad 6 milionów złotych modernizację, dzięki której powstanie pełnowymiarowe sztuczne boisko, kryta trybuna i oświetlenie pozwalające rozgrywać mecze w 3 lidze. Ponadto kilka miesięcy temu oddano do użytku nowy budynek odnowy biologicznej dla sportowców.

Eugeniusz Niemiec, prezes Wisłoka Wiśniowa

Na czele Wisłoka jest od stycznia 2003 roku. Jest prezesem i głównym sponsorem tego klubu. W momencie objęcia sterów drużyna z Wiśniowej występowała w klasie A i broniła się przed spadkiem. Od kilku lat z powodzeniem rywalizuje dwa szczeble rozgrywkowe wyżej. To jedyna drużyna w powiecie strzyżowskim grająca w 4 lidze.

Trzeba dodać, że prezes Niemiec w klubie pracuje całkowicie społecznie, inwestuje swoje prywatne pieniądze w zespół. Niedawno borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, ale nawet wtedy nie pozostawił klubu bez opieki.

Zygmunt Ptak, działacz Sokoła Nisko

Choć nie był wybitnym piłkarzem, to w Sokole Nisko ma już miano legendy. W klubie działa od ponad 50 lat, był w nim kierownikiem drużyny, sekretarzem oraz przez blisko 20 lat prezesem. Pracował w Sokole, kiedy ten był wspierany przez duże Zakłady Mięsne z Niska i wtedy, kiedy był w kryzysie po ich upadku. Latem ubiegłego roku po raz kolejny świętował powrót swojej drużyny do 4 ligi. Obecnie pełni w Sokole funkcję skarbnika i mimo zaawansowanego wieku nadal chce pomagać.  

Zobacz nominowanych w innych kategoriach, które już prezentowaliśmy

Drużyna Roku 2022

Sponsor Roku 2022

Już jutro kategoria – Trener Roku 2022.

W następnych dniach przedstawimy kolejnych nominowanych.