XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike: Sponsor Roku 2022 [NOMINACJE]

308
Grafika: Łukasz Latusek

Bez nich trudno sobie wyobrazić piłkę nożną. Wydają swoje pieniądze, często bezinteresownie, ale też podnosząc prestiż swojej działalności. Od wielu lat są czymś nierozerwalnie związanym z futbolem – to sponsorzy. Dla nich w XIX Podkarpackiej Nike mamy specjalną kategorię – Sponsor Roku 2022.

Gala Piłkarska Podkarpacka Nike wraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wracamy do wybierania najlepszych piłkarzy, piłkarek, trenerów, drużyn, osób wspierających piłkę nożną, ale też do corocznej gali z udziałem zaproszonych gości.

XIX Piłkarska Gala Podkarpacka Nike odbędzie się 10 lutego w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawimy wszystkich laureatów i wręczymy nagrody specjalne. Galę można będzie oglądać na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl oraz naszym kanale na Youtube – @podkarpackizwiazekpn.

Oto nominowani do XIX Podkarpackiej Nike w kategorii Sponsor Roku 2022

SPEC Food Service

To prężnie działająca i rozwijająca się Polska rodzinna firma z ponad 10-letnim doświadczeniem. Zajmuje się dystrybucją produktów dla małej i dużej gastronomii na terenie Polski: artykuły dla restauracji, fast foodów i hoteli.

SPEC też od ponad 6 lat jest tytularnym sponsorem 4-ligowej Stali Łańcut. Firma wspiera nie tylko pierwszy zespół, ale też drużynę kobiecą i zespoły młodzieżowe, który w Stali Łańcut jest blisko 20. W przeszłości firma wspierała też inne kluby z naszego regionu.

SUPERIOR INDUSTRIES

Firma międzynarodowa, której siedziba mieści się w USA w stanie Michigan. Superior Industries posiada 8 zakładów zlokalizowanych w USA, Meksyku, Polsce i Niemczech. Produkuje 16 milionów felg rocznie. Jeden z jej zakładów mieści się w Stalowej Woli. Co roku wyjeżdżają z niego dziesiątki tysięcy felg do fabryk takich marek, jak: Volvo, BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen, Skoda, Porsche.

Stalowowolska filia firmy mocno wspiera też lokalną piłkę nożną. Ze wsparcia Superior Polska korzysta, aż 65 klubów i szkółek z podokręgu Stalowa Wola w tym m.in. Stal Stalowa Wola, Sokół Kamień, Unia Nowa Sarzyna i dziesiątki innych klubów oraz akademii piłkarskich.

TEXOM

To Polska firma budowlana realizująca inwestycje w formule Generalnego Wykonawstwa w zakresie budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, użyteczności publicznej oraz budynków objętych ochroną konserwatorską. Jedną z ostatnich dużych inwestycji realizowanych przez Texom był basen przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Oprócz tego firma realizuje inne okazałe inwestycje w całym kraju, w tym wiele obiektów sportowych.

Texom, to również hojny sponsor klubów sportowych głównie z Podkarpacia, m.in.: Resovii, Sokoła Sieniawa, Wisłoki Dębica, Błażowianki Błażowa, KS-u Baranówka Rzeszów, Heiro Rzeszów, a także żużlowców, siatkarek, piłkarzy Wisły Kraków i innych.

Wczoraj publikowaliśmy nominacje w kat. Drużyna Roku 2022

Już jutro kategoria Działacz Roku 2022.

W następnych dniach przedstawimy kolejnych nominowanych.