XIX Podkarpacka Nike: Nominowani w kategorii Drużyna Roku 2022

398
Grafika: Łukasz Latusek

XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike 2022 zbliża się wielkimi krokami. Najlepszych w 10 kategoriach poznamy 10 lutego w Hotelu Łańcut. Od dziś zaczynamy prezentację nominowanych w poszczególnych kategoriach. Na początek Drużyna Roku 2022.

Nominowani w kategorii Drużyna Roku 2022

SIARKA TARNOBRZEG S.A.

fot. Grzegorz Lipiec/Siarka Tarnobrzeg

Wiosną 2022 roku Siarka zwyciężyła w 12 z 16 meczów i to w połączeniu z bardzo udaną pierwszą częścią sezonu dało jej pewną wygraną w grupie 4 piłkarskiej 3 ligi i upragniony powrót do 2 ligi. Nowy sezon „siarkowcy” zaczęli z przytupem, bo od pokonania 4:0 Znicza Pruszków, ale na kolejne wygrane kibice z Tarnobrzega musieli długo czekać, co sprawiło, że Siarka zimuje w strefie spadkowej. Straty od bezpiecznej strefy są na szczęście niewielkie.

PGE FKS STAL MIELEC

fot. Michał Trzpis/Stal Mielec

Tu nie ma żadnej niespodzianki. Stal Mielec to od kilku sezonów najwyżej notowana drużyna z Podkarpacia w rozgrywkach ligowych. Początek roku nie był zbyt udany dla mielczan, którzy niemal do samego końca musieli bić się o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Mimo poważnych osłabień zimą, cel udało się osiągnąć. Do sezonu 2022/23 Stal przystępowała z najniższym budżetem w lidze, a w przerwie letniej drużynę opuściło kilku ważnych graczy. Mielczanie jednak spisali się znakomicie. W lidze wygrali 8 meczów i przed rundą wiosenną zajmują 7. miejsce w tabeli. Prawdziwym hitem transferowym okazał się Bośniak z holenderskim paszportem Said Hamulić.

W 2023 roku Stal Mielec będzie świętować 50-lecie zdobycia pierwszego tytułu mistrza Polski.

STAL RZESZÓW S.A.

fot. Stal Rzeszów

Zespół ze stolicy województwa podkarpackiego od kilku lat staje się coraz mocniejszy. Obecnie stanowi on, po Stali Mielec, drugą siłę w regionie. Sezon 2021/2022 to dominacja Stali Rzeszów w eWinner 2 lidze, zakończona pewnym awansem do Fortuna 1 ligi. Rzeszowska ekipa miejsce premiowane zapewniła sobie na kilka kolejek przed końcem rozgrywek. Rundę jesienną 2022 rzeszowianie mogą zaliczyć do udanych. Na półmetku Stal zajmuje 9. miejsce w tabeli z 26 punktami i ma bardzo realne szanse na walkę o baraże o awans do PKO BP Ekstraklasy.

W najbliższych dniach przedstawiać będziemy kolejnych nominowanych.

Już jutro kategoria Sponsor Roku 2022.