Beniaminek Krosno wygrał mistrzostwa Podkarpacia dziewcząt U13 w futsalu

145

Beniaminek Krosno zwyciężył w V Mistrzostwach Podkarpacia w Futsalu dziewcząt U13 w Wadowicach Górnych. W finale pokonał SMS Resovię. Trzecie miejsce zajęła Stal Łańcut.

W zawodach wzięło udział 7 zespołów z województwa podkarpackiego oraz gościnnie zespół Czarnych Połaniec. Najlepszą zawodniczką mistrzostw wybrano Wiktorię Gorzynik z Beniaminka, bramkarką Magdalenę Migę z Plonu Kawęczyn, zaś najskuteczniejszą zawodniczką została Aleksandra Śliwińska z Resovii. Organizatorem mistrzostw był Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz klub Plon Kawęczyn.

Turniej osobiście otworzył Wójt Gminy Wadowice Górne Michał Deptuła wraz z przewodniczącym Wydziały Piłki Kobiecej Podkarpackiego ZPN Dariuszem Widelakiem.

W grupie A rywalizowały: Plon Kawęczyn, SMS Resovia Rzeszów, Diament Jodłowa, Sokół Kolbuszowa Dolna, zaś w grupie B: Beniaminek Krosno, Grodziszczanka Grodzisko Dolne, Stal Łańcut, Czarni Połaniec. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z obu grup. Plon Kawęczyn zmierzył się z Beniaminkiem Krosno, zaś SMS Resovia Rzeszów ze Stalą Łańcut.

Mecze o medale były niezwykle emocjonujące. W starciu o brąz Stal Łańcut decydującą bramkę zdobyła na 5 minut przed końcem spotkania. Gospodynie z Kawęczyna dopingowane przez publiczność walczyły do ostatnich minut, ale mimo świetnych sytuacji wynik nie uległ zmianie.  

Finał był nie mniej wyrównany. W 4. minucie Beniaminek objął prowadzenie i mimo dużej liczby wyśmienitych sytuacji po obu stronach wynik nie uległ zmianie. Drużyna z Krosna, prowadzona przez trenera Jakuba Koznera wygrała wszystkie swoje mecze, nie tracąc w całych mistrzostwach ani jednej bramki.

Ostateczna klasyfikacja:

1. miejsce: BENIAMINEK KROSNO

2. miejsce: SMS RESOVIA RZESZÓW

3. miejsce: STAL ŁAŃCUT

4. miejsce: PLON KAWĘCZYN

5. miejsce: DIAMENT JODŁOWA

6. miejsce: CZARNI POŁANIEC

7. miejsce: GRODZISZCZANKA GRODZISKO DOLNE

8. miejsce: SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA

Foto: Plon Kawęczyn