Zapisz się kurs sędziowski. Podążaj drogą Szymona Marciniaka!

92
fot. pzpn

Jeśli interesujesz się piłką nożną, ciekawią Cię analizy sytuacji meczowych pod kątem „Przepisów Gry” i podobała Ci się praca Szymona Marciniaka w finale mistrzostw świata w Katarze, to mamy dla Ciebie dobrą informację. Od początku roku w całej Polsce ruszają kursy sędziowskie na piłkarskich arbitrów. Co trzeba zrobić, aby zostać sędzią?

W każdym województwie działa opiekun kursu, który pomoże Ci z zebraniem niezbędnych dokumentów, wyjaśni jak kurs przebiega i opisze, jakimi egzaminami (teoretyczny i sprawnościowy) się on kończy. W zależności od województwa, kursy odbywają się w różnych formach: tradycyjnej, hybrydowej i online.

Podczas zajęć szczegółowo poznasz piłkarskie przepisy – wszystkie 17 artykułów. Nie są to tylko „suche” zapisy z książki. Wykłady prowadzone są z wykorzystaniem klipów wideo z meczów PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, a także spotkań międzynarodowych FIFA i UEFA. Wykładowcami są najlepsi arbitrzy w województwach – międzynarodowi oraz ze szczebla centralnego.

W województwie Podkarpackim zaplanowano pięć kursów sędziowskich w okresie zimowym, po jednym w każdym z podokręgów. Część z tych kursów już ruszyło, ale na większość z nich wciąż można się zapisać. Wystarczy wysłać e-mail ze zgłoszeniem lub wypełnić ankietę na stronie www.

O kursach sędziowskich i zapisach, pisaliśmy TUTAJ.

Poniżej grafika, na której podane są informacje, gdzie i jak można zapisać się na kurs. Rozpoczęły się już kursy w podokręgach Jarosław i Rzeszów. We wtorek (17.01) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kursu w podokręgu Stalowa Wola, a na feriach zimowych ruszą szkolenia w podokręgach Krosno i Dębica.

Choć większość kursów zakończyła już nabór, to nadal można się na nie zapisać. Listę kursantów zamknął jedynie podokręg Rzeszów. Mimo to można zgłaszać chęć udziału w kursie w Rzeszowie, gdyż przy odpowiedniej liczbie chętnych, Kolegium Sędziów zorganizuje kurs letni.