czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaArtykułyMiesiąc do finału XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike 2023. Przedstawiamy kategorie

Miesiąc do finału XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike 2023. Przedstawiamy kategorie

Równo miesiąc pozostał do finału XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike. 10 lutego spotkamy się w Hotelu Łańcut, gdzie odbędzie się huczna gala, podczas której przedstawimy najlepszych w poszczególnych kategoriach. A kategorii w tym roku będzie 10.

Gala Piłkarska Podkarpacka Nike wraca po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Na lata 2021-2022 gala była zamrożona, ale teraz, gdy już największe zagrożenie minęło, wracamy do tradycji organizacji gali.

– Galę organizujemy dlatego, że chcemy w szczególny sposób uhonorować te wszystkie kluby, które działają w naszym województwie, piłkarki, piłkarzy, trenerów, działaczy, a także tych, którzy finansują w dużej mierze to wszystko, czyli sponsorów i samorządowców. To niezwykle ważne wydarzenie, które będziemy starać się wzorem lat wcześniejszych kontynuować

– powiedział Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Prace przy organizacji gali nabrały już rozpędu. Staramy się dopilnować wszystkich szczegółów, zaprosić sponsorów, patronów, partnerów, zadbać o odpowiednią oprawę.

Swoją pracę rozpoczęła też kapituła XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike. To kapituła zadecyduje o tym, kto zostanie nominowany i kto będzie laureatem w poszczególnych kategoriach. Przewodniczącym kapituły jest prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, a w jej skład weszli wiceprezesi Podkarpackiego ZPN, a także prezesi pięciu podokręgów: Dębica, Jarosław, Krosno, Rzeszów i Stalowa Wola. Ponadto w składzie są: trener koordynator Podkarpackiego ZPN, a także przedstawiciele: Rady Trenerów, Komisji Informacji i Promocji oraz Wydziałów: Młodzieżowego, Gier, Piłki Kobiecej, Futsalu Podkarpackiego ZPN, a także dziennikarze TVP3 Rzeszów, Gazety Codziennej Nowiny i Polskiego Radia Rzeszów.

Każdy członek kapituły ma za zadanie wytypowanie swoich kandydatów w poszczególnych kategoriach. Podobnie jak w 2020 roku, kategorii będzie 10.

Kategorie XIX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike:

– Piłkarz Roku 2022

– Piłkarka Roku 2022

– Trener Roku 2022

– Drużyna Roku 2022

– Trener Wychowawca Młodzieży 2022

– Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2022

– Futsalowy Zawodnik Roku 2022

– Działacz Roku 2022

– Samorządowiec Roku 2022

– Sponsor Roku 2022

Oprócz wspomnianych kategorii będziemy chcieli przyznać też Nagrody Specjalne, za wybitne zasługi i wkład w rozwój piłki nożnej na Podkarpaciu. O ich przyznaniu również zadecyduje Kapituła.

Laureatów nagradzać będziemy za zasługi i dokonania w całym 2022 roku.

Nominowani mogą być zawodnicy, trenerzy, działacze, drużyny z klubów z województwa podkarpackiego.

Na 16 stycznia zaplanowaliśmy pierwsze posiedzenie Kapituły. Tego dnia członkowie wytypują po trzech nominowanych w każdej kategorii. Z tych trójek zaś zostaną wyłonieni zwycięzcy XIX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike 2022.

RELATED ARTICLES

Most Popular