W Kolbuszowej po raz 27 rozegrano mecz noworoczny [WIDEO, ZDJĘCIA, OPINIE]

86

Zainspirowani meczami noworocznymi Cracovii piłkarze Kolbuszowianki w 1996 roku również postanowili po sylwestrowej nocy spotkać się na boisku piłkarskim i rozegrać mecz. Z czasem stało się to tradycją i 1 stycznia 2023 roku rozegrano takie spotkanie po raz 27.

– Przez pierwsze pięć lat graliśmy mecze Kolbuszowianka – Kolbuszowianka II. Od roku 2000 postanowiliśmy rozgrywać te mecze noworoczne już pomiędzy Kolbuszowianką i Sokołem Kolbuszowa Dolna i tak to trwa do tej pory z jedną przerwą, kiedy to w 2021 roku przez pandemię COViD nie było tego meczu

– mówi Dariusz Wróblewski, prezes Kolbuszowianki, jeden z pomysłodawców tradycyjnego meczu noworocznego w Kolbuszowej.

Zespoły spotkały się w niedzielę o godzinie 12.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Kolbuszowej. Dzięki dobrej pogodzie chętnych do grania nie brakowało, dlatego łącznie stawiło się blisko czterdziesty ochotników, z których najstarszy Krzysztof Mitura ma 61 lat, a Kacper Gunia 15 lat.

– Umownie jest to mecz Kolbuszowianki z Sokołem, bo prawda jest taka, że grają wszyscy, którzy przyjdą na mecz noworoczny. Sporo wychowanków Kolbuszowianki gra dlatego w Sokole, ze dwóch z Kolbuszowej Dolnej jest u nas. Tak jest potrzeba chwili i uszanujemy to, że chcą przyjść ludzie w piłkę pograć w nowy rok. Tak to się odbywa corocznie – dodaje D. Wróblewski.

Na boisku rywalizacja była zacięta, ale prowadzona w duchu fair play. W mecz zaangażowali się też miejscowi samorządowcy. Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba ufundował puchar dla drużyny, która wygra mecz, a poseł Zbigniew Chmielowiec statuetkę dla strzelca pierwszego gola w 2023 roku. Trofeum ostatecznie trafiło do jednej i drugiej drużyny, bo pierwszego gola zdobył Waldemar Mazurek z Sokoła Kolbuszowa Dolna, na co dzień trener pierwszej drużyny tego klubu, ale mecz 2:1, po golach Stanisława Prusia, wygrała Kolbuszowianka.

Po meczu piłkarze obu drużyn nie tylko podziękowali sobie za grę, ale była też okazja do wspólnej biesiady. Na koniec zapowiedzieli zaś, że za rok kolejny mecz.

Więcej informacji i opinii po meczu w materiale wideo.

KKS Kolbuszowianka – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1 (1:0)

Bramki: Stanisław Pruś dwie – Waldemar Mazurek

Kolbuszowiankę reprezentowali: Czachor, Żuchowski, Pastuła, Kośmider, D. Jamróz, Dziedzic, G. Wróblewski, Warzocha, Gunia, Cetnarski, Pruś oraz Mitura, Szydło, Pik, A. Dec, B. Kuna, R. Wróblewski, D. Dec, Kożuchowski, D. Wróblewski, Rączka, H. Jamróz.

Sokoła reprezentowali: Król, Skowron, Karkut, Tetlak, Bożek, Franczyk, D. Korab, Kołacz, B. Szalony, W. Mazurek, R. Szalony oraz Ligęza, Krystel, Hopek, Romaniuk, Grabiec.

Sędziowali: Władysław Koźmic, Jacek Kret, Adam Niemczyk.