Konferencja dla Trenerów Certyfikowanych Szkółek w Łańcucie za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]

446
Nz. Rafał Domarski, Henryk Rożek, Paweł Rybiński i Przemysław Matuła fot. Ł. Pado

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył tegoroczne konferencje dla trenerów certyfikowanych szkółek piłkarskich. Ostatnim akcentem było szkolenie w Łańcucie, gdzie zjawiło się blisko 150 trenerów z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego.

Wcześniej identyczne szkolenia odbywały się w trzech innych miejscach w Polsce dla pozostałych makroregionów.

Trenerzy edukatorzy ze Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej starali się przekazać swoją wiedzę z tematyki nowego szkolenia, budowy jednostki treningowej dla dzieci w wieku od U6-13.

Część teoretyczną przeprowadził Paweł Rybiński, trener edukator. W drugiej części, praktycznej, zaprezentowali się natomiast trenerzy Mobilnej AMO z Podkarpacia Przemysław Matuła i Rafał Domarski.

W wydarzeniu wzięli udział też przedstawiciele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Otwarcia dokonał trener koordynator Podkarpackiego ZPN Henryk Rożek oraz wiceprezesi Podkarpackiego ZPN Krzysztof Mączka, Karol Wołoszyn oraz szef Podokręgu Rzeszów Kamil Hajduk.

– Jestem bardzo zadowolony z frekwencji, z interakcji z uczestnikami, jaka była, ale też z jego przebiegu, poziomu treningu pokazowego prowadzonego przez trenerów mobilnej AMO w województwie podkarpackim

powiedział Paweł Rybiński.

Konferencja była transmitowana za pośrednictwem platformy e-learningowej PZPN.