Klub Seniora Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej spotkał się w Łańcucie [ZDJĘCIA]

398
Ł. Pado

Motel Bogdanka w Łańcucie był miejscem tradycyjnego spotkania członków Klubu Seniora działającego przy Podkarpackim Związku Piłki Nożnej. Wzięli w nim udział byli i obecni działacze, piłkarze, trenerzy i sędziowie piłki nożnej zrzeszeni w Klubie Seniora z jego przewodniczącym Wincentym Moryczem na czele.

Spotkanie było okazją do rozmów, ale też wyróżnienia osób za zasłużonych dla piłki nożnej.

W pierwszej kolejności jednak minutą ciszy uczczono zmarłych w ostatnich latach członków klubu seniora tj. Jerzego Węgrzyna, Jerzego Tabisza, Stanisława Skibę i Czesława Pokrzywę.

Oprócz członków Klubu Seniora na spotkanie zjawili się też członkowie zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: wiceprezesi Wiesław Lada, Józef Ozimek i Krzysztof Mączka, a także szef Podokręgu Rzeszów Kamil Hajduk, trener koordynator Podkarpackiego ZPN Henryk Rożek, dyrektor biura Podkarpackiego ZPN Wacław Mazur, Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego Zbigniew Kozłowski oraz pracownicy Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: Agata Dzierżak, Sławomir Ferenc, Mateusz Nosek i Łukasz Pado.

Złotym medalem Polskiego Związku Piłki Nożnej za wybitne osiągnięcia dla rozwoju piłki nożnej w Polsce odznaczono Edwarda Chmurę m.in. byłego wieloletniego szefa Podokręgu Stalowa Wola.

Brązowy medal PZPN przyznano zaś legendarnemu już trenerowi Stanisławowi Kocotowi z Rzeszowa.

Oprócz tego odznaki PZPN za zasługi otrzymali członkowie Klubu Seniora:

– Złotą Zbigniew Wiech

– Srebrną Zbigniew Wąsowicz

– Brązowe: Jan Łapa i Tadeusz Płachtko.

Przyznano również wyróżnienia za dotychczasową pomoc, współpracę i zaangażowanie w działalności Klubu Seniora, które otrzymali:

– Wiesław Lada, wiceprezes Podkarpackiego ZPN

– Krzysztof Mączka, wiceprezes Podkarpackiego ZPN

– Wacław Mazur, dyrektor biura Podkarpackiego ZPN

– Agata Dzierżak, główna księgowa Podkarpackiego ZPN

– Zbigniew Kozłowski, Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego

Wyróżnienia za zaangażowanie w działalność klubu seniora odebrali:

– Jan Chwostek

– Jerzy Hałka

– Tadeusz Głodek

– Wojciech Hejnar

– Roman Kozyra

– Stanisław Kunysz

– Jan Łapa

– Andrzej Papciak

– Stanisław Ziaja

– Andrzej Wąsowicz

Postanowiono też włączyć nowych członków zarządu Klubu Seniora. Zostali nimi Jan Chwostek i Emil Kunysz.

– Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na nasze spotkanie. Żałuję, że nie udało się przyjechać niektórym zrzeszonym w naszym Klubie. Niestety wiek robi swoje, a peselu naszego nie oszukamy. Nie wszyscy mogli przyjść ze względu na chorobę lub inne sprawy. Pogoda też nie pomaga w tym, żeby przyjechały osoby z dalszych terenów. W sumie nie przybyło tylko cztery osoby, większość jednak jest usprawiedliwiona. Cieszę się, że ci którzy przyjechali, są w dobrym zdrowiu, ja zresztą też się dobrze czuję i choć mam już 78 lat, to nadal działam i chcę działać, bo gdybym tego nie miał, to tak żartując, nie wiem, czy bym jeszcze żył. Cieszę się też, że zaszczycili nas również prezesi Związku. Dziękuję

– powiedział przewodniczący Klubu Seniora Wincenty Morycz.

Klub seniora Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej działa od 5 lat, wśród jego członków są m.in. byli znakomici piłkarze Grzegorz Lato, Jan Domarski, Stanisław Kocot, Jan Kasowicz, wieloletni sędziowie, trenerzy i działacze klubowi.

– Zazwyczaj to nasze spotkanie było takim spotkaniem świątecznym, widywaliśmy się w grudniu, ale ponieważ rozpoczynają się mistrzostwa świata, a wszyscy bardzo kochamy oglądać piłkę, to spotkaliśmy się nieco wcześniej, żeby potem na spokojnie śledzić, to co dzieje się w Katarze. Cieszę się, że cCoraz więcej jest chętnych, żeby dołączyć do naszego Klub, bo to uważam doskonała okazja, żeby znów się spotkać i wspólnie podyskutować. Mamy też jeszcze coś do przekazania tym młodym ludziom, którzy obecnie działają w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, bo nie wszyscy mają takie doświadczenie jak my i jak tylko się spotykamy, to wymieniamy uwagi, a czy oni biorą to pod uwagę, tego nie wiem

– dodał W. Morycz.