Zostań trenerem. Ostatnie miejsca na kurs UEFA A. Ruszają też kursy UEFA B i Grassroots C

3789
FOT. KONRAD KWOLEK

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej będzie organizatorem przyszłorocznego kursu trenerów UEFA A. Na liście kandydatów jest już ponad 20 osób, zostały dwa wolne miejsca. Jeszcze w tym roku rusza kolejne kursy UEFA B i Grassroots C.

Zgłoszenia na przyszłoroczny kurs UEFA A kończą się 31 października i na liście zgłoszeń pozostało już tylko dwa miejsca. Do kursu mogą przystąpić trenerzy, którzy mają udokumentowany rok pracy na poziomie trenera UEFA B oraz pozytywnie przejdą egzamin wstępny, który odbędzie się w listopadzie.

Kurs UEFA A rozpocznie się w styczniu 2023 roku i potrwa do listopada 2023 roku. Koszt kursu UEFA A to 4000 zł + VAT. Licencja UEFA A uprawnia do prowadzenia drużyn seniorskich na poziomie 2 ligi i niższych lig.

Jednocześnie informujemy, że trwają zapisy na kursy UEFA B i Grassroots C.

Kurs UEFA B ruszy już w grudniu tego roku, a zakończy się w maju 2023 roku. Koszt kursu UEFA B to 2500 zł + VAT. Aby przystąpić do kursu należy mieć udokumentowany rok pracy z Grassroots C. Licencja UEFA B uprawnia do prowadzenia drużyn seniorskich na poziomie klasy O i niższych lig.

Na bieżąco prowadzone są kursy Grassroots C. W listopadzie rozpoczną się dwa takie kursy, pierwszy 5 listopada, a drugi 26 listopada, kolejny zaś 10 grudnia. Licencja Grassroots C uprawnia do prowadzenia drużyn seniorskich do klasy A włącznie oraz drużyn młodzieżowych do kat. Junior D, czyli młodzika. Kandydat na trenera Grassroots C musi mieć min. średnie wykształcenie. Koszt kursu Grassroots C wynosi 1000 zł + VAT.

Zgłoszenia na kursy UEFA A, UEFA B i Grassroots C można dokonać na stronie internetowej www.pzpn24.pzpn.pl.