Reprezentacje Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na półmetku Pucharu im. K. Deyny i K. Górskiego [TABELA, WYNIKI]

218
fot Konrad kwolek

Za nami połowa rozgrywek w fazie grupowej turnieju o Puchar im. Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego. Reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej jest na czele tabeli swojej grupy wśród drużyn z rocznika 2010 i na trzecim miejscu w kat. rocznika 2009.

To jednak dopiero półmetek. Wiosną rozgrywki o Puchar im. Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego zostaną wznowione i dojdzie do rewanżów pomiędzy zespołami w grupach. Zwycięzcy czterech grup w całym kraju zagrają o medale.

A jak podsumowali tę pierwszą rundę piłkarze i trenerzy reprezentacji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej?

Dariusz Liana, trener rocznika 2009

Pracy jest dużo, przeszliśmy z dziewiątek na jedenastki, do tego w każdym meczu zagraliśmy w nie do końca optymalnym składzie, bo zawsze ktoś miał kontuzję, zawsze kogoś nie było. Często nie był to jeden nieobecny zawodnik, a bywało, że nawet trzech. Na pewno ten ostatni mecz z Małopolskim ZPN-em była najlepszy w naszym wykonaniu i to uważam za duży plus. Graliśmy też z drużyną, która wcześniej odniosła dwa zwycięstwa i jest liderem, a my nie daliśmy się jej pokonać. Mało tego byliśmy bliscy wygranej. Na pewno nie wyglądaliśmy od tej drużyny gorzej.

Kacper Cecuła, zawodnik reprezentacji Podkarpackiego ZPN 2009

Chcieliśmy o wiele więcej w tym meczu.

Myślę, że ten mecz z Małopolską nie był najtrudniejszy dla nas, Śląskie moim zdaniem było lepsze, a to że przegraliśmy ze Śląskiem, to była nasza wina. Nie zagraliśmy najlepiej, jak potrafimy, ale mamy rewanże, idziemy dalej i obyśmy wyszli z tej grupy, bo tych punktów mamy na pewno trochę za mało. W tamtym roku wygraliśmy 6 na 6, ale liczę, że w rundzie rewanżowej zrobimy coś więcej, najlepiej 3 na 3 wygrane i pojedziemy na finał.

Oskar Żebrakowski, zawodnik reprezentacji Podkarpackiego ZPN 2010

Bardzo cieszymy się z wygranej nad Małopolskim ZPN-em, bo już wiemy, że do wiosny będziemy liderem w naszej grupie. Jest siedem punktów, najwięcej ze wszystkich i o to chodzi. Jak będzie na wiosnę? Myślę, że uda nam się wyjść z grupy, trzeba będzie pokazać, że jesteśmy najlepsi.

Krzysztof Hus, trener rocznika 2010

Wyniki w tej rywalizacji nie są najważniejsze. Ważne jest to, że te dzieciaki mają fantastyczną okazję, żeby pograć na bardzo dobrym poziomie, bo nie ma co się ukrywać, bo często grając tylko soboty w lidze wojewódzkiej ten poziom jest niższy, Jeśli mamy tutaj chłopców wyróżniających się w całym naszym województwie, którzy mogą pograć z tymi wyróżniającymi się z innego województwa, to są znakomite żeby się oni rozwijali i to jest najważniejszy element tych naszych zgrupowań, wyjazdów i tych meczów, które są rozgrywane.

Wyniki i tabela rocznika 2009 – Puchar im. K. Deyny

Małopolski ZPN – Opolski ZPN 3:2

Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN 2:1

Opolski ZPN – Podkarpacki ZPN 2:3

Małopolski ZPN – Śląski ZPN 1:0

Śląski ZPN – Opolski ZPN 2:0

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 1:1

Rewanżowe mecze wiosną 2023

Miejsca i drużynymeczypunktyBramki
1. Małopolski375:3
2. Śląski364:2
3. Podkarpacki345:5
4. Opolski304:8

Wyniki i tabela rocznika 2010

Małopolski ZPN – Opolski ZPN 5:0

Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN 1:2

Opolski ZPN – Podkarpacki ZPN 2:2

Małopolski ZPN – Śląski ZPN 2:4

Śląski ZPN – Opolski ZPN 1:4

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 2:0

Rewanżowe mecze wiosną 2023

Miejsca i drużynymeczypunktyBramki
1. Podkarpacki376:3
2. Opolski346:8
3. Małopolski337:6
4. Śląski336:8