niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaArtykułyPiłkarska środa z Pucharem Polski kobiet. Resovia i Sokół Kolbuszowa Dolna grają...

Piłkarska środa z Pucharem Polski kobiet. Resovia i Sokół Kolbuszowa Dolna grają o 1/16 finału

Trzy zespoły z województwa Podkarpackiego stanie dziś do rywalizacji w 1/32 finału Pucharu Polski kobiet. Resovia i Sokół Kolbuszowa Dolna czekają starcia z zespołami z Ekstraligi.

Teoretycznie najtrudniejsze zadania czeka najwyżej notowany zespół z naszego regionu, pierwszy zespół Resovii. Podopieczne trenera Pawła Szurgocińskiego podejmą wielokrotnego mistrza Polski Czarne Sosnowiec. 13 tytułów mistrza Polski i 13 zdobytych Pucharów Polski kobiet czyni ekipę ze Śląska najbardziej utytułowanym polskim zespołem. Złote lata Czarnych to głównie lata 80-te i 90-te, ale po wielu latach ekipa z Sosnowca znów jest wśród najlepszych w Polsce. W 2021 roku Czarni sięgnęli zarówno po tytuł mistrza Polski, jak i Pucharu Polski. To ostatnie trofeum obronili rok później i zapewne spróbują obronić je po raz drugi.

Ten mecz rozpocznie się o godzinie 12. I odbędzie się na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie.

Również na rywala z ekstraligi trafił Sokół Kolbuszowa Dolna. To zajmujący 10. miejsce w tabeli KKP Bydgoszcz. Bydgoszczanki w poprzednim sezonie dotrwały do 1/8 finału PP, kiedy to odpadły z rywalizacji po porażce 0:3. W tym sezonie w 8 meczach KKP zdobył tylko trzy punkty, dzięki czemu nie należy stawiać Sokoła na całkiem straconej pozycji. Tym bardziej, że sokółkom już się zdarzyło wyeliminować zespół z ekstraligi z PP.

Początek meczu w Kolbuszowej o godzinie 15.

Na, wydawałoby się, najsłabszego rywala trafiła Resovia II, która zmierzy się ze spadkowiczem z 1 ligi z ROW-em Rybnik. ROW ma w tym sezonie 19 punktów zdobytych w 9 meczach i jest na 4. miejscu w tabeli.

Mecze drużyn z Podkarpackiego ZPN w 1/32 Pucharu Polski kobiet

Resovia – Czarni Sosnowiec, śr. godz. 12.00

Sokół Kolbuszowa Dolna – KKP Bydgoszcz, śr. 15.00

Resovia II – ROW Rybnik, śr. godz. 15.00

RELATED ARTICLES

Most Popular