Puchar im. K. Deyny i K. Górskiego: Podkarpacki ZPN z remisem i wygraną nad Małopolskim ZPN

783
fot. konrad kwolek

Remisem i wygraną reprezentacji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej nad reprezentacją Małopolskiego zakończyły się mecze w ramach turnieju o Puchar im. Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego, które rozgrywano w Kolbuszowej.

W pierwszym meczu reprezentacja Podkarpackiego ZPN z rocznika 2010 pewnie pokonała swoich rówieśników. Przez większość meczu nasi piłkarze przeważali na boisku, ale długo nie byli w stanie udokumentować tego skuteczną akcją. Dopiero w 53. minucie strzelecką niemoc drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Husa przełamał Hubert Kostek, który płaskim strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali.

Drużyna Podkarpackiego ZPN miała mnóstwo okazji, żeby podwyższyć prowadzenie, ale goście skutecznie się bronili. Na 2:0 w końcówce podwyższył Oskar Żebrakowski ustalając wynik meczu.

– Cieszymy się z wygranej, bo jak mówi słynne przysłowie „lepiej wygrać, niż przegrać”, ale nie to dla nas jest najważniejsze. Ja się cieszę bardziej z postawy naszych chłopców. Mieliśmy trochę problemów w poprzednim meczu z opolskim związkiem, jeżeli chodzi o narzucanie swojego stylu gry i utrzymywanie się przy piłce. Sporo pracowaliśmy, żeby te elementy poprawić i fajnie, że dzisiaj z czasem chłopcom udawało się to i przejmowali inicjatywę w tym meczu. Podejrzewam, że gdyby ta bramka wpadła trochę wcześniej, to wcześniej ten mecz byłby pod naszą kontrolą. U tych chłopców jest jednak jeszcze trochę stresu, taka wewnętrzna presja, która przeszkadza w grze. Po bramce jest trochę luźniej i tutaj tak było. Jak padła pierwsza bramka, to trochę się rozluźnili i utrzymywali się dłużej przy piłce. Cieszę się, że chłopaki zagrali dobrze, podejmowali ryzyko. Widzieliśmy Huberta Kostka po lewej stronie, który często wchodzi w pojedynki jeden na jeden i chcemy żeby był odważny. Mieliśmy wiele otwarć, krótkim podaniem od tyłu, gdzie nie boimy się tego pressingu przeciwnika i próbujemy budować grę. To jest ważne, że pomimo tego stresu u chłopców, gramy piłką

– powiedział po meczu Krzysztof Hus, trener reprezentacji Podkarpackiego ZPN z rocznika 2010.

W drugim meczu spotkali się piłkarze z rocznika 2009. Tu rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana. Po pierwszej połowie prowadzili goście po bramce Kajetana Feliksa. Reprezentacja Podkarpackiego ZPN długo starała się o wyrównanie, ale bezskutecznie. Podobnie było po przerwie.

Skuteczność piłkarzom z Podkarpacia wróciła w końcówce meczu. W 78. minucie wyrównał Kacper Cecuła. To dodało wiatru w żagle gospodarzom, którzy jednak nie zdołali postawić kropki nad i. Najbliżej zwycięskiego gola był Oliwier Warzybok, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki bramki ekipy z Małopolski.

– Na pewno trochę pozostaje niesmak po tym meczu, bo mieliśmy cztery dobre sytuacje w pierwszej połowie dogodne do zdobycia bramki, podczas gdy przeciwnik miał jedną, którą wykorzystał i tak ustawił sobie mecz. A druga połowa? Dążyliśmy, szukaliśmy i zostaliśmy nagrodzeni w postaci gola na koniec meczu. Mogło być tych goli więcej, bo nasz zawodnik wyszedł sam na sam, trafił w poprzeczkę, mogliśmy zamknąć mecz, ale szanujmy i cieszmy się z tego punktu

– powiedział Dariusz Liana, trener reprezentacji Podkarpacia rocznika 2009.

Puchar im. Kazimierza Górskiego – rocznik 2010

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 2:0 (0:0)

Bramki: Hubert Kostek 53, Oskar Żebrakowski 78.

Składy

Podkarpacki ZPN: Marcel Łoboda – Szymon Siekaniec, Mateusz Poczekajło, Filip Cyboroń, Damian Albrycht, Allan Mendryk, Hubert Kostek, Ksawery Lizak, Oskar Żebrakowski.

Z rezerwy wchodzili (zmiany lotne): Szymon Kazak, Franciszek Szyndak, Szymon Puchalski, Szymon Wal, Fabian Barnaś, Sebastian Cyran.

Trener: Krzysztof Hus.

Małopolski ZPN: Błażej Ślazyk – Michał Sobociński-Prokop, Władysław Kovalski, Krystian Wcisło, Michał Kokoszka, Igor Szwajdych, Tymoteusz Leśniak, Tymon Wąchocki, Bartosz Przybyłko.

Z rezerwy wchodzili (zmiany lotne): Filip Kwiecień, Szymon Cieżak, Szymon Koładka, Iwo Cudek, Witold Mrożek, Szymon Żelazko, Kryspin Lorek, Mateusz Pulchny.

Sędziowali: Arkadiusz Tomasiewicz oraz Paweł Kantor i Jakub Dzwoniarek (Dębica).

Puchar im. Kazimierza Deyny – rocznik 2009

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kajetan Feliks 24, 1:1 Kacper Cecuła 88.

Podkarpacki ZPN: Dawid Scilanga – Nikodem Szady, Wiktor Buba, Kacper Cecuła, Mateusz Kawęcki, Antoni Kobosz, Oliwier Warzybok, Bartosz Okólski, Miłosz Kubal, Marcin Modras.

Z rezerwy wchodzili: Rafał Kilian, Jakub Chrapusta, Arkadiusz Nowak, Natan Kulig, Maksymilian Janiec, Norbert Dolata, Emilian Ziobroń.

Trener: Dariusz Liana.

Małopolski ZPN: Mateusz Porębski – Filip Śpiewak, Jakub Idziak, Daniel Zdeb, Bartosz Wajda, Filip Izworski, Michał Janiczak, Dawid Tracz, Mikołaj Opyd, Kajetan Feliks, Filip Puchała

Z rezerwy wchodzili: Kuba Bochniarz, Szymon Mendalski, Przemysław Gołąb, Bartłomiej Zdzieszek, Alan Bąk, Samuel Palenik.

Trener: Bartosz Bąk.

Sędziowali: Paweł Kantor, Jakub Dzwoniarek, Arkadiusz Tomasiewicz (Dębica).

Były to mecze 3. kolejki zmagań w ramach turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny. Po trzech seriach gier Podkarpacki ZPN jest liderem wśród zespołów z rocznika 2010 z 7 punktami. Reprezentacja Podkarpackiego ZPN z rocznika 2009 ma do tej pory jedno zwycięstwo, jedną porażkę i remis.

Tabele po 3 seriach gier

Tabela rocznika 2009

Miejsca i drużynymeczypunktyBramki
1. Małopolski375:3
2. Śląski364:2
3. Podkarpacki345:5
4. Opolski304:8

Tabela rocznika 2010

Miejsca i drużynymeczypunktyBramki
1. Podkarpacki376:3
2. Małopolski337:6
3. Śląski336:8
4. Opolski346:8