Obradował Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Podjęto kilkanaście nowych uchwał

687

Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, z prezesem Mieczysławem Golbą na czele, obradował w ostatni weekend w hotelu Wiki w Sanoku. Podczas zebrania podjęto m.in. nowe uchwały. Sprawozdania ze swojej działalności przedstawiły też poszczególne komisje działające w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej.

W nowych uchwałach Zarząd Podkarpackiego ZPN postanowił:

– powołać Pana Karola Wołoszyna i Michała Czubata na Koordynatorów XXI edycji Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

– odwołać w związku ze złożoną rezygnacją Pana Grzegorza Stęchłego z funkcji Przewodniczącego Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN i jednocześnie powołać na tę funkcję Pana Mariusza Złotka.

– odwołać z Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN osoby: Maciej Błachaniec, Sławomir Chmiel, Dariusz Tomas i jednocześnie powołać do Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN następujące osoby: Piotr Foryt, Grzegorz Gądela, Marek Guzik, Mariusz Myszka.

– powołać Pana Łukasza Pado na członka Komisji Informacji i Promocji Podkarpackiego ZPN.

– odwołać w związku ze złożona rezygnacją Pana Arkadiusza Telkę z Wydziału Piłki Kobiecej Podkarpackiego ZPN.

– powołać Pana Konrada Łukiewicza na sędziego IV ligi na sezon 2022/2023.

– przyjąć klub Gminna Akademia Sportu Baranów Sandomierski w poczet nowych członków Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

– Odwołać w związku ze złożoną rezygnacją Pana Piotra Szmuca z funkcji II trenera asystenta kadry Podkarpackiego ZPN rocznika 2009.

– Powołać Pana Marcina Skibę na funkcję II trenera asystenta kadry Podkarpackiego ZPN rocznika 2009, Pana Krzysztofa Depę na I trenera kadry Podkarpackiego ZPN rocznika 2011, Pana Mateusza Majdę na I trenera asystent kadry Podkarpackiego ZPN rocznika 2011, Pana Mateusza Knapa na II trenera asystenta kadry Podkarpackiego ZPN rocznika 2011.

Ponadto Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej dokonał podziału dla klubów III i IV ligi środków finansowych z zakładów bukmacherskich za III i IV kwartał 2021 roku oraz I i II kwartał 2022. Kluby, które w w/w okresie występowały w rozgrywkach 3 ligi otrzymają po 15 000 zł brutto, zaś kluby, które w w/w okresie występowały w rozgrywkach 4 ligi otrzymają po 10 000 zł brutto. Środki finansowe zostaną wypłacone po nadesłaniu przez klub stosownej noty księgowej do Biura Podk. ZPN. Wypłata zostanie pomniejszona w całości lub w części, w zależności od wysokości zadłużenia danego klubu wobec Podk. ZPN.

Zarząd przyjął też nowe logo Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, które zostanie wkrótce oficjalnie przedstawione.

Podkarpacki ZPN objął również patronatem honorowym dwa turnieje organizowane na terenie województwa Podkarpackiego. Turniej PROFBUD CUP, który odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2022 w Krośnie oraz Memoriał im. Przemysława Gruszki, który odbędzie się 22 października 2022 w Brzozowie.