Zwycięstwo i remis Podkarpackiego ZPN w turniejach o Puchar im. K. Górskiego i K. Deyny

154

Drużyny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z roczników 2010 i 2009 rozegrały kolejne mecze w ramach turniejach o Puchar im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny. Nasi piłkarze rywalizowali tym razem na wyjeździe z rówieśnikami z Opolskiego ZPN.

W pierwszym meczu prowadzona przez trenera Krzysztofa Husa drużyna z rocznika 2010 zremisowała z zespołem z Opolskiego ZPN 2:2. W drugim chłopcy z rocznika 2009 pod wodzą trenera Dariusza Liany pokonali swoich rówieśników 3:2.

Były to mecze drugiej kolejki fazy grupowej.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce drużyny Podkarpackiego ZPN rywalizowały z zespołami ze Śląskiego ZPN. Chłopcy z rocznika 2010 wygrali ze Śląskim ZPN 2:1, a z rocznika 2009 ulegli swoim rówieśnikom 0:1.

Turniej o Puchar im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2010)

Opolski ZPN – Podkarpacki ZPN 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Oskar Żebrakowski 36, 1:1 Wiktor Chotomski 55, 2:1 Szymon Pietruczuk 71, 2:2 Damian Albrycht

Opolski ZPN: Jan Małota – Szymon Pietruczuk, Lucjan Barnert, Franciszek Szczepańczuk, Kacper Kokociński, Przemysław Należny, Michał Dębicki, Aleksander Laksy, Wiktor Chotomski. Trener Paweł Bzdęga.

Rezerwowi: Krzysztof Ciełoszkiewicz, Wojciech Machura, Fabian Wizner, Piotr Jaborski, Michał Tkacz, Krzysztof Zieliński, Marcel Kanteluk, Marcin Ira, Paweł Gęsikiewicz.

Podkarpacki ZPN: Marcel Łoboda – Mateusz Poczekajło, Szymon Siekaniec, Kacper Wolańczyk, Filip Cyboroń, Damian Albrycht, Hubert Kostek, Szymon Kazak, Ksawery Lizak.

Rezerwowi: Szymon Puchalski, Franciszek Szyndak, Allan Mendryk, Oskar Żebrakowski, Sebastian Cyran, Mateusz Szarek.

Sztab: trener Krzysztof Hus, asystenci: Andrzej Mikus, Tomasz Patryn, Dariusz Nowak, kierownik drużyny Janusz Szczupak.

Sędziowali: Przemysław Mielczarek oraz Dawid Matyszczak, Przemysław Dudek.

Opinia trenera – Krzysztof Hus

– Bez względu na to, czy udałoby się nam dogonić rywala czy nie, to i tak byłyby powody do radości. Dla tych chłopców jest to fantastyczny poziom rywalizacji, oni na co dzień nie mają możliwości rywalizować na takim poziomie, co powoduje, że każdy mecz, bez względu na to jakim wynikiem się skończy, jest dla nich fajną nauką. Po meczu są lepszymi piłkarzami, niż dwie godziny wcześniej, kiedy siedzieli w szatni. To jest największy plus, niezależnie od wyniku. W trakcie meczu było bardzo dużo emocji. Gole, strzelone, stracone, bardzo dużo tego było. Mieliśmy okazje, żeby ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść, podwyższyć przy 1:0 i pewnie chłopcy dzięki temu lepiej by się poczuli, udałoby się to uspokoić i pewnie wtedy poczuliby się pewniej. Nic jednak złego się nie stało, bo nie zawsze wynik jest najważniejszy. Jesteśmy zadowoleni z tego meczu, bo chłopcy dążą do tego żeby strzelać gole, rozwijają się, uczą. Wszyscy wyciągniemy z tego meczu wnioski, żeby podnosić swoje umiejętności.

Turniej o Puchar im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2009)

Opolski ZPN – Podkarpacki ZPN 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Wiktor Buba 11, 0:2 Marcin Modras 23, 1:2 Jakub Scisło 49, 2:2 Oskar Śleziak 55, 2:3 Marcin Modras 71.

Opolski ZPN: Dominik Grzesik – Oskar Śleziak, Dominik Raniowski, Michał Gusta, Michał Opaczek, Szymon Gradowski, Mateusz Dworecki, Paweł Lizoń, Wojciech Szatny, Igor Marzec, Michał Gliński. Trener Jarosław Wolański

Rezerwowi: Jan Szydlik, Jakub Scisło, Jakub Bień, Winecent Chmura, Jakub Piątek, Filip Wituszyński.

Podkarpacki ZPN: Dawid Scilanga – Nikodem Szady, Kacper Cecuła, Wiktor Buba, Antoni Kobosz, Arkadiusz Nowak, Oskar Tomczuk, Miłosz Kubal, Kamil Sieczkowski, Bartosz Okólski, Marcin Modras.

Rezerwowi: Mateusz Kawęcki, Patrych Bruchal, Oskar Sienkiewicz, Natan Kulig, Maksymilian Janiec, Norbert Dolata, Emilian Ziobroń.

Sztab: trener Dariusz Liana, asystenci Maciej Seroka, Marcin Skiba, kierownik drużyny Janusz Szczupak.

Opinia trenera – Dariusz Liana

Pierwsza połowa była dużo lepsza w naszym wykonaniu, mieliśmy kontrolę nad tym mecze. Natomiast druga połowa? Tu opolskie wyszło dużo wyżej, ma kilku zawodników mocnych fizycznie i dobrze dysponowanych szybkościowo i wyrównało. Potem mieliśmy dwie sytuacje, ale mecz był otwarty do samego końca. Ogólnie jestem zadowolony, bo słabo zagraliśmy w pierwszym meczu ze Śląskiem, oprócz tego odeszło od nas dwóch czołowych zawodników, bo przenieśli się do innych województw, kilku innych było kontuzjowanych. Wiedzieliśmy, że mecz będzie ciężki, bo opolskie bardzo dobrze zagrało z Małopolską, straciliśmy dwie bramki, ale do końca wierzyliśmy, że wpadnie dla nas ten zwycięski gol i się udało.  

W turniejach o Puchar im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny reprezentacje poszczególnych województw rywalizują ze sobą w czterech grupach w systemie każdy z każdy, mecz i rewanż.

W 3. kolejce reprezentacja Podkarpackiego ZPN zagra z Małopolskim ZPN. Te mecze odbędą się 25 października w Kolbuszowej.