Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski kobiet na Podkarpaciu

127

DAP Dębica zmierzy się z Resovią II w finale Pucharu Polski kobiet na szczeblu Wojewódzkiego Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Mecz odbędzie się w środę, 5 października o godz. 15.30 na stadionie ZSZ, ul. Rzeszowska 78 w Dębicy.

Stawką meczu będzie zarówno Wojewódzki Puchar Polski, jak również awans do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, a także nagroda finansowa.

Do rozgrywek w Wojewódzkim Pucharze Polski kobiet na Podkarpaciu zgłosiło się łącznie sześć zespołów: AP Jasło, DAP Dębica, Inter Gnojnica, Resovia II, Sanovia Lesko, Stal Łańcut. Finalistów wyłoniono na podstawie rozegranych ćwierćfinałów i półfinałów.

Zgodnie z regulaminem zwycięzca finału wojewódzkiego, zapewni sobie awans do centralnych rozgrywek Pucharu Polski, w którym zagra 64 drużyny – zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu związków piłki nożnej w sezonie 2022/2023 oraz wszystkie drużyny Ekstraligi, I ligi i II ligi kobiet.

Zdobywca Pucharu Polski na szczeblu Wojewódzkiego ZPN oprócz trofeum otrzyma też nagrodę w wysokości 5000 złotych, zaś drugi finalista połowę tej kwoty.

Podkarpacie oprócz zdobywcy Wojewódzkiego PP w rozgrywkach centralnych PP reprezentować będą też występujący w 2 lidze Sokół Kolbuszowa Dolna oraz 1-ligowa Resovia.

Wyniki Pucharu Polski kobiet na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Ćwierćfinały:

Inter Gnojnica – AP Jasło 2:3

Stal Łańcut – Sanovia Lesko 1:4

Wolny los: DAP Dębica, Resovia.

Półfinały:

DAP Dębica – AP Jasło 4:4

Sanovia Lesko – Resovia II 0:4

Finał:

DAP Dębica – Resovia II, 5 października 2022, godz. 15.30

Stadion ZSZ, ul. Rzeszowska 78 w Dębicy.