Poznaj Polskę na sportowo – Quiz dla kibiców

133

Czas na kolejną odsłonę wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Każdy sympatyk futbolu w wieku od 6 do 19 lat może skorzystać ze specjalnie przygotowanych treści edukacyjnych, a także sprawdzić swoją wiedzę o polskiej piłce nożnej.

Na łamach Biblioteki PZPN powstał dedykowany dział, w którym osoby zainteresowane programem „Poznaj Polskę na sportowo” mogą poszerzyć swoją wiedzę o historii najpopularniejszej dyscypliny sportowej nad Wisłą.

Również tam każdy może stawić czoło wyzwaniu i zmierzyć się z quizem sprawdzającym wiedzę, przygotowanym specjalnie dla poszczególnych kategorii wiekowych. Uczestnik będzie musiał odpowiedzieć na „jedenastkę” piłkarskich pytań, których poziom trudności, a także czas na znalezienie właściwego rozwiązania dostosowany jest do jego wieku. Dlatego najmłodsi (w przedziale od 6 do 9 lat) na dokonanie wyboru za każdym razem będą mieli 45 sekund, nieco starsi (od 10 do 14 lat) równe pół minuty, a najstarsi (od 15 do 19 lat) – zaledwie 15 sekund. Ten, kto podejmie wyzwanie i wykaże się wiedzą oraz refleksem, będzie miał szansę awansu do etapu wojewódzkiego, a w dalszej kolejności – do ogólnopolskiego finału, w którym nagrodami będą bilety na mecz reprezentacji Polski!

Zapraszamy!