Stalowa Wola gospodarzem meczu reprezentacji do lat 20

127

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej będzie areną zmagań młodzieżowych reprezentacji Polski i Portugalii. To właśnie ten obiekt został wybrany przez Podkarpacki ZPN do organizacji meczu, który pod koniec września zostanie rozegrany w naszym regionie. Dziś, (wtorek, 30.08) podczas konferencji prasowej informację o lokalizacji meczu przekazali wspólnie Prezes Podkarpackiego ZPN, Wiceprezes PZPN Mieczysław Golba, oraz gospodarz miasta, Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Ten piękny stadion jest wart wydarzeń z najwyższej półki, dlatego też to właśnie tutaj zagrają młodzi piłkarze Polski i Portugalii – mówił Prezes M. Golba.

Spotkaliśmy się z dużą życzliwością władz miasta oraz gospodarzy obiektu, czyli Dyrektora i pracowników Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, którzy podeszli bardzo profesjonalnie do przygotowań do meczu,  dlatego też wierzymy, że Polacy i Portugalczycy będą się tutaj czuli bardzo dobrze – dodał Prezes Golba.

Gospodarz Miasta wyraził nadzieję, że Stalowa Wola sprosta powierzonemu zadaniu.

Stalowa Wola stawia na sport, nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o obiekt piłkarski – co również podkreślił przedstawiciel PZPN wizytujący obiekt – dlatego też już nie możemy doczekać się tej wielkiej piłkarskiej imprezy. Wierzymy, że będzie to wielkie piłkarskie święto, bowiem dawno na północy naszego województwa nie było meczu tej rangi. – dodawał Prezydent Lucjusz Nadbereżny

Spotkanie ze względu na planowaną transmisję w TVP Sport zostanie rozegrane we wtorek 27 września  o g. 15:15

Pojemność stadionu to niespełna 4 000 miejsc, ale na potrzeby organizacji spotkania zostanie dostawiona mobilna trybuna, która pomieści dodatkowe 1 500 osób. Liczymy więc, że blisko 5 500 kibiców obejrzy pojedynek biało-czerwonych.

Wejściówki na spotkanie, w cenie 20 zł (bilet normalny) oraz 10 zł (bilet ulgowy – dla młodzieży do 18 roku życia) będzie można nabywać online, a także w kasach. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia platformy rezerwacji.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nikt nie chce na tym meczu zarabiać, a bardziej chodzi o taką odpowiedzialność, bowiem wielokrotnie przy bezpłatnych biletach osoby rezerwowały miejsca, a w rzeczywistości się nie pojawiały na meczu – uniemożliwiając tym samym udział w meczu innych. Gdy ktoś będzie miał świadomość zapłaty za wejściówkę, to będzie chciał na meczu się pojawić – wyjaśniał Prezes Golba. 

Przed meczem na Podkarpaciu podopiecznych Miłosza Stępińskiego czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie w Niemczech. (23.09 g. 18:00). Bazą Polaków będzie standardowo Wola Chorzelowska. Tam zamieszkają i będą trenować. Portugalczycy przylecą do Rzeszowa w niedzielę i zamieszkają w jednym z rzeszowskich hoteli. Trenować będą na boisku przy ul. Wyspiańskiego.

Dzień przed meczem obie drużyny mają zaplanowany oficjalny trening na stadionie w Stalowej Woli.