Biało – czerwoni wracają na Podkarpacie!

60

27 września 2022 r – tę datę powinni zapisać kibice piłkarscy w naszym regionie. To właśnie wtedy ponownie na Podkarpaciu zostanie rozegrany mecz młodzieżowej reprezentacji narodowej. Biało-czerwoni podejmą topową Portugalię.

Decyzję o powierzeniu meczu ogłosił dziś (piątek, 5.08) podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN, Wiceprezes PZPN Mieczysław Golba

Podczas środowego posiedzenia Zarządu PZPN zapadła decyzja, że Podkarpacie będzie organizatorem meczu U-20 Polska – Portugalia i niezwłocznie chcemy się tą radosną informacją z Państwem podzielić. Bardzo się cieszymy, że PZPN ponownie powierzył nam organizację meczu międzynarodowego. Po rywalizacji pierwszej reprezentacji kobiet Ukrainy, w naszym regionie ponownie będziemy przeżywać reprezentacyjne emocje – tym razem związane z młodzieżową kadrą naszego kraju. W naszym regionie trzy stadiony spełniają wymogi co do organizacji meczu tej rangi. Rzeszów, Mielec oraz Stalowa Wola. Wkrótce podejmiemy decyzję co do lokalizacji tego meczu. Wtedy również podamy informację o biletach, ale raczej będą to wejściówki płatne, ze względu na to, że jeśli ktoś zapłaci, to będzie chciał przyjść na mecz – mówił podczas konferencji Prezes Mieczysław Golba.

Portugalia to przeciwnik z górnej półki, jest to bowiem dwukrotny mistrz świata do lat 20 oraz uczestnik mistrzostw świata U-20, które w 2019 roku odbyły się w Polsce

Mecz zostanie rozegrany w ramach Turnieju Ośmiu Narodów – Elite League. Będzie to trzecie spotkanie podopiecznych Miłosza Stępińskiego w tych rozgrywkach. Cztery dni wcześniej, biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Niemcami.

W czerwcowym spotkaniu Polacy inaugurując rozgrywki nowego sezonu pokonali na wyjeździe Włochów 1:0.

W tym spotkaniu nie zabrakło naszych, regionalnych, podkarpackich akcentów. W podstawowym składzie wystąpił gracz Stali Rzeszów Dominik Marczuk, a po przerwie na boisku pochodzący z naszego regionu bramkarz Kacper Bieszczad oraz Michał Rakoczy. I połowę rozegrał również nowy gracz ekstraklasowej Stali Mielec – Fryderyk Gerbowski

To kolejne mecze reprezentacji U-20 w naszym regionie. Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie młodzi kadrowicze grali trzykrotnie.

07.10.2021 r. Polska 0:0 Niemcy

09.09.2019 r. Polska 0:1 Portugalia

31.08.2017 r. Polska 0:0 Szwajcaria

Dotąd w meczach rozegranych na Podkarpaciu nie doczekaliśmy się bramki dla biało-czerwonych. Wierzymy, że tym razem będzie inaczej.  

Sztab reprezentacji U-20

I trener: Miłosz Stępiński

II trener: Arkadiusz Miklosik

II trener: Zygmunt Biliński

Video analityk: Łukasz Pachelski

Trener przygotowania motorycznego: Grzegorz Arłukowicz

Trener bramkarzy: Maciej Borowski

Kierownik: Maciej Szczodrowski

Kierownik techniczny: Piotr Wołosowicz

Lekarz: Marcin Łabędzki

Fizjoterapeuta: Maciej Zieliński

Masażysta: Krzysztof Wilk