Regions Cup 2022. Gorzki smak zwycięstwa

90

Ostatni dzień turnieju w Stalowej Woli wyłonił zwycięzcę Makroregionu. Podkarpacki ZPN pomimo wysokiego zwycięstwa 4:1 nad Świętokrzyskim ZPN, ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Przepustkę do finału krajowego wywalczył Lubelski ZPN.

Mecz ze Świętokrzyskim ZPN nie zaczął się najlepiej dla naszej drużyny. Choć przewaga Podkarpacia była widoczna od pierwszych minut niedzielnego spotkania, to jednak to drużyna ze Świętokrzyskiego objęła w meczu prowadzenie po tym, jak napastnik przyjezdnych wykorzystał błąd obrony naszej drużyny. Później na boisku już jednak dominowali nasi gracze, którzy zadali skuteczne ciosy, a na listę strzelców wpisywali się Krzysztof Szymański, Dominik Cabała, Mateusz Wanat oraz Arkadiusz Staszczak. Podkarpacie wykonało swoje zadanie i oczekiwało na wynik drugiego spotkania. Niestety, wieści, które napłynęły nie były najlepsze. Lubelski ZPN pokonał Małopolski ZPN 2:1 i to on zwyciężył w całych zmaganiach.

Na pocieszenie statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał nasz golkiper Mateusz Krawczyk .

Nagrody wręczali Prezes Podkarpackiego ZPN – Mieczysław Golba, Prezes Lubelskiego ZPN – Zbigniew Bartnik oraz Prezes Małopolskiego ZPN – Ryszard Kołtun, a także Józef Ozimek – Wiceprezes Podkarpackiego ZPN. Całość turnieju koordynował Wiceprezes Podkarpackiego ZPN – Karol Wołoszyn

Wyniki spotkań:

24.06(piątek)
Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 0:2
Małopolski ZPN – Świętokrzyski ZPN 1:0

25.06(sobota)
Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:1
Lubelski ZPN – Świętokrzyski ZPN 0:1

26.06(niedziela)
Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN 4:2
Lubelski ZPN – Małopolski ZPN 2:1

Tabela Końcowa:
M pkt. bramki
1. Lubelski ZPN 3 6 4:2
2. Podkarpacki ZPN 3 6 5:4
3. Małopolski ZPN 3 3 2:3
4. Świętokrzyski ZPN 3 3 3:5

Kadra Podkarpackiego ZPN

Bała KamilJKS Jarosław
Cabała DominikWisłoka Dębica
Gul MateuszKarpaty Krosno
Kaszuba DawidWisłok Wiśniowa
Kloc JakubKS Wiązownica
Kołacz KornelSokół Kolbuszowa Dolna
Krawczyk MateuszKarpaty Krosno
Lis JarosławSokół Sieniawa
Matofij KamilKarpaty Krosno
Padiasek MateuszEkoball Sanok
Pałys – Rydzik DawidGłogovia Głogów Młp.
Pawlak SebastianJKS Jarosław
Prokop MateuszWisłoka Dębica
Ptasznik KarolJKS Jarosław
Rębisz KamilWisłoka Dębica
Sobolewski SebastianJKS Jarosław
Staszczak ArkadiuszKS Wiązownica
Szymański KrzysztofSokół Kolbuszowa Dolna
Wanat MateuszPolonia Przemyśl
Zygmunt PatrykWisłoka Dębica

Marcin Wołowiec – I Trener

Arkadiusz Baran – II Trener

Tomasz Wietecha – Tr. Bramkarzy

Sławomir Ferenc – Kierownik Drużyny

Mateusz Gawron – Fizjoterapeuta