czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaglownasliderCzas na decydujące pojedynki Ukrainek

Czas na decydujące pojedynki Ukrainek

Już jutro (piątek, 24 czerwca), pierwsza reprezentacja Ukrainy kobiet goszcząca na Podkarpaciu i przygotowująca się do meczów eliminacji MŚ, rozegra pierwszy z dwóch spotkań. Rywalkami Ukrainek, które jako gospodarz zagrają na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, będzie Szkocja, a we wtorek – Węgierki. Początek piątkowego spotkania o 20:15, wtorkowy pierwszy gwizdek zabrzmi o 20:00.

Podopieczne hiszpańskiego trenera Liuisa Cortesa przebywają na Podkarpaciu od 15 czerwca, trenując dwa razy dziennie w Boguchwale.

To bardzo utytułowany szkoleniowiec w damskim futbolu. Z kobiecym zespołem FC Barcelony dwa razy meldował się w finale Ligi Mistrzów. W 2019 roku przegrał z Lyonem, a rok temu Barca – pod jego wodzą – w finale ograła 4:0 Chelsea.

Gospodynie podkarpackiego dwumeczu ciągle mają jeszcze szanse na awans do MŚ. Ukrainki w grupie B zajmują 4. miejsce, zgromadziły tylko 4 punkty, ale mają rozegrane o dwa mecze mniej od Hiszpanii (18 pkt.), Szkocji (10) i Węgier (9). Za nimi są tylko Wyspy Owcze (0). Bezpośredni awans uzyska pierwsza ekipa, druga zagra w barażach.

W tegorocznych sparingach podopieczne Cortesa wygrywały, a do optymizmu przed starciem ze Szkotkami skłania fakt, że w pierwszym meczu padł remis 1:1 (z Węgierkami było 2:4).

Dziś (czwartek, 23 czerwca) zaplanowane są godzinne oficjalne treningi obu reprezentacji (pierwsze 15 minut będzie otwarte) Ukraina rozpocznie zajęcia o g. 18:00 Szkocja godzinę później.

Początek meczu Ukraina – Szkocja na Stadionie Miejskim w Rzeszowie o g. 20:15.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki można nabywać na stronie bilety.podkarpackizpn.pl

Dla tych, którym nie uda się zakupić biletu za pośrednictwem internetu uruchomiona zostanie sprzedaż stacjonarna. Kasy będą czynne od godziny 16:00. Płatność w kasie tylko gotówką.

RELATED ARTICLES

Most Popular