Podkarpacki ZPN w finałach Mistrzostw Polski o Puchar K. Górskiego!

122

Reprezentacja Podkarpackiego ZPN u13 (rocznik 2009) awansowała do Turnieju Finałowego MP  o Puchar K. Górskiego. W ostatnim meczu grupowym pokonała Małopolski ZPN 4:1. Warto odnotować, że Podkarpacki ZPN wygrał wszystkie 6 meczów eliminacyjnych.

Mecz rozpoczął się od przewagi zawodników z Podkarpacia, którzy stworzyli kilka klarownych sytuacji do zdobycia bramki, jednak to zawodnicy z Małopolski schodzili na przerwę z prowadzeniem 1:0. Po zmianie stron zawodnicy z Podkarpacia osiągnęli dużą przewagę i już w 52 min. Miłosz Kubal strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Kolejne groźne ataki przyniosły bramkę młodym”piłkarzom” z Podkarpackiego ZPN w 63 min Patryk Prajsnar oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego i wyprowadził Podkarpacki ZPN na prowadzenie. Młodzi zawodnicy z Podkarpacia stwarzali kolejne okazje strzeleckie i w końcówce spotkania w minutach 76 i 77 Patryk Prajsnar dołożył kolejne celne trafienia. 

Chciałem bardzo pogratulować zawodnikom za zaangażowanie i za wykonanie założeń taktycznych w dzisiejszym meczu, nad którymi pracowaliśmy na treningach. Osiągnęliśmy znakomity wynik wygrywając wszystkie mecze eliminacyjne i awansując z pierwszego miejsca na Finały Mistrzostw Polski. Taki wynik daje wszystkim zawodnikom jeszcze więcej motywacji do dobrej pracy na codziennych treningach w swoich klubach. Końcem czerwca wyjeżdżamy na MP, do których chcemy się dobrze przygotować – Dariusz Liana.

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 4:1 (0:1)

3 – Prajsnar

1 – Kubal

Podkarpacki ZPN u13: Scilanga – Buba, Cecuła, Trzeciak – Prajsnar, Kobosz, Sieczkowski – Okólski, Kubala oraz Sienkiewicz, Żyła, Rączka, Janiec, Krówka, Gospodarczyk, Warzybok, Nowak, Szady

I trener: Dariusz Liana

asystent trenera: Maciej Seroka

asystent trenera: Piotr Szmuc

kierownik: Janusz Szczupak

W drugim meczu grupowym:

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Opolski Związek Piłki Nożnej U13 1:0 (0:0)

TABELA:

1. Podkarpacki ZPN     6   18  22-4

2. Małopolski ZPN       6  12   15-11

3. Śląski ZPN               6   6    5-14

4. Opolski ZPN            6    0    4-17

Trener Dariusz Liana