Wojewódzki Finał Pucharu Tymbarku w Stalowej Woli !

143

Ponad 80 drużyn z Podkarpacia weźmie udział w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. To już XXII edycja największego w Polsce turnieju dla dzieci. Po raz kolejny w Stalowej Woli.

Zawody będą rozgrywane w czwartek (26 maja) na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Początkowo turniej miał trwać dwa dni, ale ostatecznie wszystko ma się rozegrać w czwartek. Organizatorzy mają przygotować, aż 20 miniboisk piłkarskich.

Rywalizacja toczyć się będzie w trzech grupach wiekowych U8, U10 i U12 zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. Stawka jest wysoka, bo oprócz tytułu mistrza województwa, to najlepsze drużyny w kat. U10 i U12 awansują do finału krajowego, który od 11 czerwca rozgrywany będzie na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

– Nie możemy się już doczekać finału w Stalowej Woli, bo jego poziom jest zawsze bardzo wysoki. Czy to w przypadku dziewczynek, czy chłopców, to drużyna z naszego regionu od razu jest faworytem w Warszawie, tak było w ostatnich edycjach – mówi Karol Wołoszyn, koordynator edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w naszym województwie.

Łukasz Pado – nowiny24.pl / Polska Press

Więcej TUTAJ