Znamy pary półfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski!

135
Zdj. Konrad Kwolek

Zakończył się I etap rozgrywek Pucharu Polski w naszym regionie. Wczoraj (środa, 18.05) poznaliśmy ostatnich zwycięzców okręgowych edycji. W półfinałach Wojewódzkiego PP czwartoligowcy podejmą drużyny występujące o szczebel wyżej.

Po toczącej się od sierpnia minionego roku edycji okręgowych rozgrywek, maj przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia na szczeblach Okręgów i Podokręgów.

Jako pierwsi, do finałowej rywalizacji przystąpili zawodnicy występujący na co dzień w klasie okręgowej LZS Ździary, którzy podejmowali Stal Stalowa Wola. W finale, rozegranym 3 maja, lepsza okazała się występująca dwa poziomy wyżej „Stalówka”, która pokonała gospodarzy 4:1, a trzema trafieniami dla „zielono-czarnych” popisał się Bartłomiej Kiełbasa, jednego gola dołożył Daniel Świderski, zaś honorową bramkę dla miejscowych zdobył Wojciech Sobiło.

Finał Podokręgu Stalowa Wola, rozegrany w Ździarach, był prawdziwym świętem lokalnej społeczności.

Zdj. Stal Stalowa Wola PSA

W okręgu Jarosław 17 maja los zetknął walczącego ciągle o awans do III ligi JKS Jarosław oraz Wólczankę Wólka Pełkińska, która właśnie straciła szansę na utrzymanie na szczeblu makroregionu. Mecz był zacięty i obfitował w sporo emocji, ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem jarosławian 3:2, a gol decydujący o zwycięstwie autorstwa Karola Ptasznika, padł w doliczonym czasie gry. Wcześniej dwukrotnie do siatki rywali trafiali Paweł Bartnik dla JKS-u oraz Kacper Durda dla Wólczanki

Zdj. JKS Jarosław. Fot. Dominik Budzowski.

We środę, 18 maja rozegrano finałowe potyczki w Okręgu Krosno oraz na szczeblu Podokręgów Rzeszów/Dębica.

W Sanoku w derbowym starciu Ekoball – Stal podejmowała Karpaty.

Jedyną bramkę tego spotkania zdobył po godzinie gry Grzegorz Gawle i dzięki temu, „Karpaciarze” zameldowali się w półfinale.

Fot. Konrad Kwolek

W Dębicy natomiast w pojedynku trzecioligowców, ambitnie grająca Korona Rzeszów postawiła się gospodarzom będąc równorzędnym rywalem przez niemal całe spotkanie. „Koroniarze” zwyciężyli Wisłokę 1:0, a gola na wagę awansu zdobył Damian Karwacki w 63. Minucie.

Fot. Korona Rzeszów

Każdy ze zwycięzców okręgowego pucharu otrzymał oprócz pucharu i medali nagrodę od Podkarpackiego ZPN w wys. 4 000 zł, dla finalisty na pocieszenie przekazano czek w wys. 2 000 zł.

Warto wspomnieć, że każdy z finałów okręgowych był transmitowany na kanale YouTube

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane we środę 1 czerwca, a finał zaplanowano na 22 czerwca. Zwycięzca rozgrywek wojewódzkich uzyska przepustkę do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Półfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski środa, 1 czerwca 2022 g. 17:00

Karpaty Krosno – Korona Rzeszów

JKS Jarosław – Stal Stalowa Wola

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, 22 czerwca 2022 g. 17:00

W finale, w razie drużyn z tej samej klasy rozgrywkowej, gospodarzem spotkania będzie zwycięzca meczu nr 1