20 szkółek z regionu z certyfikatami PZPN !

139

Przedstawiciele drużyn piłkarskich, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji, dziś podczas uroczystego spotkania w Hotelu Rzeszów odebrali certyfikaty przyznane przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W II i III cyklu Programu Certyfikacji gwiazdkę uzyskało 20 szkółek – 8 brązowych, 9 na poziomie srebrnym oraz trzy złote.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.

Ogromnie się cieszymy, że kolejne szkółki mogą otrzymać certyfikat potwierdzający wysoki poziom prowadzonego szkolenia. Wierzymy, że będzie to motywacja do utrzymania jakości pracy, a także bodziec do pracy dla pozostałych – mówił Prezes Mieczysław Golba.

Certyfikaty oprócz Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Prezesa Podkarpackiego ZPN – Mieczysława Golby, wręczali również pochodzący z naszego regionu trenerzy reprezentacji narodowych – Mirosław Kalita – Trener Asystent Czesława Michniewicza, a także Marcin Włodarski – I trener reprezentacji do lat 16.

CERTYFIKAT BRĄZOWY

• MULKS PUSTYNIA

• GWIAZDA WIELKIE OCZY

CHEMIK PUSTKÓW

• ORZEŁKI BRZOZÓW

• SOCCER ROPCZYCE

• PLON KAWĘCZYN

BŁĘKIT ŻOŁYNIA

PERFECT PRZEWORSK

CERTYFIKAT SREBRNY

JKS JAROSŁAW

ZIMOWIT RZESZÓW

FKS STAL MIELEC

KOLEJARZ ZAGÓRZ

• ORLIK PRZEMYŚL

• DAP DĘBICA

• AP STALOWA WOLA

• STRUG TYCZYN

• UKS SMS STAL MIELEC

CERTYFIKAT ZŁOTY

CWKS RESOVIA

• STAL RZESZÓW

• BENIAMINEK KROSNO

Trenerzy z Podkarpacia w Reprezentacjach Narodowych

W pierwszej części spotkania Prezes Mieczysław Golba złożył gratulacje pochodzącym z naszego regionu szkoleniowcom, którzy znaleźli się w sztabach szkoleniowych Reprezentacji Narodowych.

51-letni Mirosław Kalita to zaufany człowiek trenera Czesława Michniewicza, z którym współpracował w reprezentacjach młodzieżowych.

To jeden z najlepszych w historii piłkarzy Wisłoki, z którą to drużyną występował w latach 90-tych na zapleczu ekstraklasy.

Był piłkarzem, a potem trenerem Wisłoki Dębica i Stali Stalowa Wola. Ostatnie lata pracował jako asystent trenerów reprezentacji młodzieżowych Czesława Michniewicza i Macieja Stolarczyka.

Marcin Włodarski ma 39 lat i od niedawna objął Reprezentację Polski do lat 16.

Dotychczas był zatrudniony w PZPN jako skaut makroregionalny.

Wcześniej przez cztery lata był trenerem koordynatorem w AMO Rzeszów. Związany także z Karpatami Krosno i OSSM Krosno.

To także współautor „Programu szkolenia PZPN w oparciu o program AMO” oraz członek grupy roboczej ds. programu szkolenia PZPN, której celem jest wypracowanie działań na rzecz poprawy jakości szkolenia w klubach poprzez ujednolicenie i systematyzację szkolenia w Polsce.

Na naszą konferencję dotarł można powiedzieć prosto z samolotu – W niedzielę w Izraelu zakończył się turniej UEFA Development w Izraelu, który Polska – pod jego wodzą – wygrała dwukrotnie pokonując gospodarzy oraz remisując z Austrią.