ORLEN Beniaminek Cup U-11 – Gramy dla Ukrainy!

69

W sobotę i niedzielę 5-6 marca, czekają nas kolejne piłkarskie emocje, w „PROFBUD Arenie”! Rozegrany zostanie turniej „ORLEN Beniaminek Cup” w kategorii wiekowej U-11 chłopców (rocznik 2011). Ciekawa stawka uczestników gwarantuje wysoki poziom sportowy i interesujące futbolowe pojedynki. Zobaczymy w Krośnie młodych przedstawicieli klubów z PKO Ekstraklasa, czyli drużyny Cracovii, Wisły Kraków, Stali Mielec i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, także Akademię Piłkarską im. Łukasza Piszczka BVB Goczałkowice, Barca Academy Warszawa, Stal Rzeszów, BKS Lublin, Aserekteam oraz oczywiście zespół gospodarzy Beniaminek PROFBUD Krosno. To kolejna edycja turnieju – „ORLEN Beniaminek Cup”, który organizowany jest w Krośnie nieprzerwanie od 2016 roku i dotychczas w tych piłkarskich zmaganiach udział wzięło ponad 3200 dzieci z Polski i Europy.

ORLEN Beniaminek Cup jest to cykl turniejów piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Beniaminek PROFBUD Krosno. Od 2018 roku sponsorem tytularnym turnieju jest firma PKN ORLEN. Co roku gościmy zespoły z całej Polski i Europy! Dotychczas w turnieju zagrały m.in. takie drużyny jak: Lokomotiv Kijów, Eagles FC, Górnik Zabrze, CFT MFK Vranov, SK Kijów, Kisvarda FC, Arkonia Szczecin, STF Champion Warszawa, Hutnik Kraków, FK Chayka Vyshgorod, FK Humenne, Jaguar Gdańsk, Pogoń Szczecin, Motor Lublin, Legia Warszawa, Barca Academy Warszawa, BTS Rekord Bielsko-Biała, AP Reissa, Lech Poznań, Partizan Bardejov, MFK Zemplin Michalovce, Cracovia Kraków, Korona Kielce, Wisła Kraków, Varsovia Warszawa, MTK Budapeszt, FA Hamilton.

Czeka nas potężna dawka sportowych emocji. Pełne dwa dni gry pod „balonem” Profbud Arena. Zagramy systemem 6+1, równolegle na dwóch boiskach o wymiarach 45×25 metrów.

Sobota 26 luty – faza grupowa od godz. 9:00-16:00,
Niedziela 27 luty – faza finałowa turnieju od godz. 9:00-17:00.
Wszystkie wyniki spotkań, harmonogram, grupy i tabela dostępne będą w aplikacji mobilnej FCapp – turnieje i sparingi piłkarskie oraz na facebooku „ORLEN Beniaminek Cup” i naszej stronie internetowej www.beniaminek.org

—————————————————————————-

Włączamy się do akcji #napomocUkrainie

FC Atlet Kijów, FC Lwów – Mieli być z nami … myślami jesteśmy z NIMI

Mamy za naszą wschodnią granicą wielu przyjaciół, znajomych, sympatyków, w ten weekend drużyny z Ukrainy miały po raz kolejny nas odwiedzić i zagrać w Krośnie w turnieju piłkarskim. Niestety nie przyjadą …

Jako Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno – organizator turnieju ORLEN Beniaminek Cup chcemy z tej okazji włączyć się do akcji charytatywnej #napomocUkrainie, oraz „Polska Piłka dla Ukrainy”, organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej!

W sobotę i niedzielę podczas turnieju rozgrywanego na naszym obiekcie będzie prowadzona zbiórka do puszek. Odbędzie się także licytacja piłki i koszulki z autografem Kamila Piątkowskiego (zawodnika Red Bull Salzburg). Poza tym cały czas można u nas przekazywać rzeczy dla potrzebujących na Ukrainie.

materiały opatrunkowe
środki higieniczne i kosmetyki
żywność długoterminowa
odzież, koce i śpiwory
Rzeczy można przynosić i zostawiać u gospodarza Profbud Arena, Krosno ul. Boh. Westerplatte 20, od poniedziałku do piątku oraz przez cały czas trwania turnieju OBC U11.

Wszystkie zebrane przez nas środki pieniężne wpłacimy na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, współorganizatora akcji „Polska Piłka dla Ukrainy”.

Pokażmy, że polski futbol i środowisko piłkarskie potrafią jednoczyć się i okazać wsparcie tym, którzy bardzo tego potrzebują! Wspólnie chcemy pomóc naszym Przyjaciołom dotkniętym wojną. Razem można więcej. Gramy dla Ukrainy!

Szczegóły akcji PZPN poniżej:

http://beniaminek.org/akademia/2022/03/01/polska-pilka-dla-ukrainy-wspieramy-naszych-wschodnich-przyjaciol/

Sponsorem Tytularnym Turnieju jest firma PKN ORLEN, która nieprzerwanie wspiera nas już od 2018 roku. Koncern angażuje się w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie organizowanych w Polsce imprez sportowych dla najmłodszych, właśnie takich jak ORLEN Beniaminek Cup!

Sponsor Główny Turnieju – ENERGA grupa ORLEN.

Patronat Honorowy nad turniejem objął Polski Związek Piłki Nożnej i Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Partnerzy Turnieju: PROFBUD, PROFBUD4KIDS, Select, Fulsport, CDS Krosno, Zajazd Kasztelan Krosno, Strefa Medali, HSports by hopsy.pl, FCapp – turnieje i sparingi piłkarskie, Naftówka.

Partnerzy Medialni Turnieju: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, G.C. „NOWINY”, portal nowiny24, Trendy Radio, portal Krosno112, gazeta i portal Krosnosfera.

Z uwagi na obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych turniej będzie rozgrywany z ograniczonym udziałem publiczności. Przewidziana jest transmisja LIVE z niedzieli, czyli fazy finałowej na kanale TV Beniaminek na Youtube.

Celem Turnieju jest popularyzacja gry w piłkę nożną oraz propagowanie postawy „Fair Play”, dlatego wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!