Konferencja dla certyfikowanych szkółek

121

W minioną sobotę, 15 stycznia, w Hotelu Podkarpackim w Boguchwale odbyła się konferencja szkoleniowa dla przedstawicieli szkółek piłkarskich objętych programem Certyfikacji PZPN oraz zainteresowanych przystąpieniem do kolejnego cyklu.
Z inicjatywy Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, takie szkolenie odbyło się po raz pierwszy w Polsce.

Pierwsza konferencja dotyczącą certyfikacji szkółek i akademii piłkarskich zakończyła się sukcesem tak dla słuchaczy jak i organizatorów.
Pod nieobecność Prezesa Podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby, konferencję otworzył Wiceprezes Krzysztof Mączka.
Zorganizowana ona została po raz pierwszy w Polsce przez Wydział Szkolenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wraz z wydziałem ds. certyfikacji Klubów i Akademii piłkarskich przy PZPN.


Konferencja wywołała bardzo duże zainteresowanie, nie tylko uczestników trzeciego cyklu tego Programu, ale również klubów, które opuściły go lub chcą do niego przystąpić. Sądzimy, że tego typy działanie przybliży ten proces i wyjaśni nieporozumienia na linii Klub – PZPN i wpisze się w stały harmonogram PZPN. Nie jest tajemnicą, że sama certyfikacja jest projektem skierowanym do klubów, szkółek i akademii piłkarskich, które chcą podnosić swój poziom sportowy i organizacyjny. Frekwencja dopisała, gdyż w konferencji uczestniczyło 43 kluby, które reprezentowało blisko 80 osób. Gościliśmy również klub ze Świętokrzyskiego ZPN.

Uważamy, że był to strzał w dziesiątkę. Kontakt bezpośredni i możliwość wyjaśnienia wszystkich wydawałoby się nierozwiązywalnych problemów udowodniły, że certyfikacja jest możliwa dla nawet najbardziej niszowych klubów, a osoby pracujące w tym projekcie, to fachowcy w każdym calu i przede wszystkim bardzo sympatyczni ludzie. Bezpośrednie rozwiewanie wątpliwości przez naszych gości z PZPN umacnia nas w przekonaniu, że ten projekt będzie rozwijał polską piłkę w bardzo dobry sposób.

Konferencję prowadzili;
Dariusz Siekliński – Specjalista d/s certyfikacji przy PZPN (odpowiada za kwestie sportowe)
Bolesław Rajkiewicz – Koordynator d/s certyfikacji dla woj. Podkarpackiego (odpowiada za kwestie organizacyjne)
Paulina Marciniak – Specjalista d/s finansowych przy PZPN (odpowiada za kwestie finansowe)

Dziękujemy Prezesowi Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysławowi Golbie, który jako pierwszy w Polsce wspólnie z PZPN w Warszawie zorganizował tego rodzaju wydarzenie, wszystkim przedstawicielom klubów, trenerom za przyjazd oraz osobom, którzy się przyczynili do zorganizowania tego przedsięwzięcia za zaangażowanie oraz umożliwienie wszystkim obecnym pozyskanie cennej wiedzy.
Dziękuję osobom z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej za pomoc, a osobom z PZPN za ważne informacje i cenne wskazówki przekazane klubom.
Dyrektorowi Podkarpackiego Hotelu w Boguchwale za profesjonalne przygotowanie sali oraz zaplecza gastronomicznego dla naszej konferencji.

Wiceprzewodniczący Wydziału Szkolenia Podkarpackiego ZPN; Henryk Łaskarzewski.
Razem możemy więcej!!