Sokół Kolbuszowa Dolna zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet w Futsalu

76

Sokół Kolbuszowa Dolna zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet w Futsalu

Na hali MOSiR Dębica został 27 listopada rozegrany turniej Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet w Futsalu. Do turnieju zgłosiło się aż osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się takie drużyny jak: Resovia II Rzeszów, Czarni Jasło, Inter Gnojnica oraz Korona Tuchla. Natomiast w grupie B zagrały: DAP Dębica, Grodziszczanka Grodzisko Dolne, Sanovia Lesko, Sanovia Lesko oraz Sokół Kolbuszowa Dolna.

Mecze były na tyle wyrównane, że na przykład w grupie B o awansie do półfinałów zdecydował bilans bramkowy trzech drużyn. Ostatecznie z awansu do półfinału cieszyły się: Sokół Kolbuszowa Dolna i DAP Dębica – gr. B a z grupy A – Resovia II Rzeszów i Korona Tuchla. W wielkim finale spotkały się faworytki tego turnieju, czyli Resovia II Rzeszów oraz Sokół Kolbuszowa Dolna. Finał był bardzo wyrównany i minimalnie drużyną lepszą okazała się drużyna z Kolbuszowej Dolnej.

Na ceremonii zakończenia puchary, medale, statuetki wręczali:

 • Mariusz Szewczyk – Burmistrz Miasta Dębica
 • Wiesław Lada – Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
 • Marta Pawełko-Tokarz – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy
 • Dariusz Widelak – Przewodniczący Wydziału Kobiet w Podkarpackim ZPN
 • Andrzej Nylec – Prezes DAP Dębica

Klasyfikacja końcowa:

 1. Sokół Kolbuszowa Dolna
 2. Resovia II Rzeszów
 3. DAP Dębica
 4. Korona Tuchla
 5. Sanovia Lesko
 6. Czarni Jasło
 7. Inter Gnojnica
 8. Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Wyróżnienia indywidualne:

Królowa strzelczyń – Emilia Augustyn (DAP Dębica)

Najlepsza bramkarka – Kinga Lewicka (Korona Tuchla)

Najlepsza zawodniczka – Małgorzata Kot (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Na zakończenie Adam Onyszczuk podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia sprawnego tego turnieju. Zwłaszcza gorące podziękowania dla DAP Dębica, która była współgospodarzem tego wydarzenia. Bez pomocy Kamila Nowaka nie udałoby się tego wszystkiego skoordynować. Również podziękowania dla Miasta Dębica oraz MOSiR Dębicy za przyjęcie zaproszenia do współorganizacji tego Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet w Futsalu oraz za stworzenie odpowiednich warunków do przeprowadzenia tego turnieju. Warto dodać, że impreza była współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport dla Wszystkich.