czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaglownasliderCykl turniejów futsalowych - IV edycja Programu Sport dla Wszystkich

Cykl turniejów futsalowych – IV edycja Programu Sport dla Wszystkich

Najbliższy miesiąc upłynie na Podkarpaciu pod znakiem futsalu. W ramach IV edycji programu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Sport dla Wszystkich, odbędzie się 7 imprez futsalowych dla różnych grup wiekowych. Pierwszy turniej już 11 listopada w Cmolasie!

Nadchodzi zima, więc piłka nożna przenosi się pod dach hali sportowej. W ramach IV edycji programu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Sport dla Wszystkich czekają nas wielkie emocje. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się kilkadziesiąt drużyn. Już 11 listopada w Cmolasie rozegrany zostanie pierwszy z siedmiu zaplanowanych turniejów futsalowych. Pozostałe odbędą się kolejno w Kańczudze, Dynowie, Sanoku, Dębicy oraz Tarnobrzegu. 

Wygrana może okazać się dla zwycięskiej drużyny przedwczesnym prezentem mikołajkowym,  bowiem turniej finałowy zaplanowano na 5 grudnia w Pilźnie. 

Celem turnieju jest propagowanie wśród dzieci aktywności sportowej i zasad fair play. Udział w zawodach mogą wziąć zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi oraz dziewczynki 2008 i młodsze. Rozgrywki odbywają się według przepisów obowiązujących w futsalu, a w fazie eliminacyjnej drużyny zostają podzielone na grupy. Najlepsi spotkają się w Pilźnie i powalczą o tytuł najlepszej drużyny futsalowej w swojej kategorii wiekowej.

Organizatorzy zapewniają wyżywienie dla każdego zawodnika oraz sędziów, puchary, statuetki, opiekę medyczną, fotorelację z meczów i wiele innych atrakcji. 

Bardzo się cieszę, że możemy kolejny rok organizować turnieje futsalowe wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Poprzednie lata pokazały, że drużyny chętnie zgłaszają się na nasze imprezy. Jestem przekonany, że w tym roku również trenerzy i zawodnicy będą zadowoleni z poziomu organizacji. Cały nasz zespół będzie starał się, aby każdy z młodych zawodników zapamiętał turniej futsalowy. Oprócz turnieju przygotowaliśmy kilka ciekawych niespodzianek. – mówi koordynator cyklu imprez z ramienia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Adam Onyszczuk.

Program Sport dla Wszystkich 2021 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Terminy turniejów:

Cmolas – 11 listopada

Kańczuga – 13 listopada

Dynów – 14 listopada

Sanok – 20 listopada

Dębica – 27 listopada

Tarnobrzeg – 28 listopad

Turniej finałowy – Pilzno 5 grudnia

RELATED ARTICLES

Most Popular